Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koniecpolu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dotyczące Bezpieczeństwa seniorów z członkami Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Nie od dziś wiadomo, że oszuści wykorzystując łatwowierność, naiwność i dobroduszność seniorów, wyłudzają od starszych osób pieniądze. Najczęściej działają metodą na tzw. „policjanta”, na „ wnuczka”, na „ konsumenta”. Niestety pomimo licznych apeli Policji, wciąż nie brakuje osób, które na skutek działania przestępców, często tracą oszczędności całego życia.

Dzielnicowi z Koniecpola wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom ostatnio instruowali członków Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak należy postępować w przypadku, kiedy zadzwoni telefon od rzekomego „policjanta” czy fałszywego członka rodziny. Dzielnicowa opowiedziała krok po kroku jak postępować by nie stać się ofiarą oszustów i uchronić się przed utratą wszystkich oszczędności.

 

Nie zabrakło również informacji o zagrożeniach w ruchu drogowym. Spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby mieszkańcy mogli lepiej poznać swojego dzielnicowego. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również ulotkę informującą o powyższym zagrożeniu. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.