Policjanci z częstochowskiej „jedynki” zatrzymali dwóch sprawców, którzy z nożem napadli na dostawcę pizzy. Łupem mężczyzn padła torba z jedzeniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

W minioną środę tuż po północy do Komisariatu I Policji w Częstochowie zgłosił się 69-latek, na którego napadli nieznani sprawcy. Mężczyzna miał dostarczyć pizzę, kiedy na ulicy Korczaka podeszły do niego dwie osoby. Okazało się, że to one udając klientów, zwabiły go w ustronne miejsce. Jeden ze sprawców zaatakował 69-latka nożem. Mężczyzna zdołał uniknąć ciosu, ale napastnicy zabrali z jego samochodu torbę z zamówieniami i uciekli.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z „jedynki” rozpoczęli poszukiwania sprawców. Szybko wpadli na trop sprawców. Napastnikami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 40 i 21 lat. Młodszego z nich namierzyli i zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z „jedynki”, a drugi wpadł następnego dnia w ręce kryminalnych z Częstochowy. Mężczyźni mieli już na swoim koncie pobicie oraz kradzieże. Prokurator przedstawił im zarzut rozboju z użyciem noża. Za te przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.