Policjanci z Częstochowy przeprowadzili wczoraj działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Drogówka wsparta pomocą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wykorzystała do działań bezzałogowy statek powietrzny. Mundurowi ujawnili łącznie 32 wykroczenia w ruchu drogowym. To kolejna i na pewno nie ostatnia tego typu akcja. Apelujemy o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze.

Częstochowska drogówka na co dzień podejmuje liczne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu. Wczoraj uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszali się aleją Wojska Polskiego w Częstochowie znaleźli się w „oku” policyjnego drona. W ciągu 5 godzin działań z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego policjanci ujawnili łącznie 32 wykroczenia na drodze. Aż 24 z nich popełnili kierujący samochodami. Najwięcej z nich polegało na omijaniu pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem albo wyprzedzał na lub bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.
Ponadto ujawnili kilku rowerzystów, którzy przejeżdżali wzdłuż po przejściu dla pieszych. Przypominamy, że rowerzyści to niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego, która w zderzeniu z pojazdem zazwyczaj odnosi poważne obrażenia. Dlatego każdy kierujący jednośladem, mając na względzie swoje bezpieczeństwo powinien przestrzegać obowiązujących przepisów i kierować się zasadą ograniczonego zaufania, a także ostrożności.

Policjanci nałożyli na uczestników ruchu mandaty na łączną kwotę ponad 30 tys. zł.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę, bo bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych!

Film wykroczenie.mp4

Pobierz plik wykroczenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.88 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja.wav

Pobierz plik audiodeskrypcja.wav (format mp3 - rozmiar 1.92 MB)