Przystanek autobusowy ,,Estakada” w kierunku Śródmieścia od 10 czerwca na kilkanaście dni zostanie zawieszony – informuje MZDiT. Zmienią się też trasy niektórych linii autobusowych. Powodem jest przebudowa torowiska tramwajowego.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że ze względu na brak przejazdu spowodowany przebudową torowiska po wschodniej stronie estakady rakowskiej od 10 czerwca przystanek autobusowy ,,Estakada” w kierunku Śródmieścia zostanie zawieszony na kilkanaście dni.  
 
Ponadto wprowadzone zostaną następujące zmiany tras autobusów komunikacji miejskiej, jadących tylko w kierunku Śródmieścia:
 

  • Linia nr 10 – z pętli BŁESZNO przez Rakowską i Wojska Polskiego

 

  • Linia nr 20 – ulicą Jesienną na wprost (z pominięciem 11 Listopada, Orkana i Jagiellońskiej), następnie Rakowską i Wojska Polskiego

 

  • Linie nr 31 i 35 –  od przystanku STARY RAKÓW przez Okrzei do Wojska Polskiego (z pomięciem Łukasińskiego i Alei Pokoju)

 

  • Linia nr 36 – od przystanku ŻARECKA przez Wojska Polskiego (bez przejazdu Rakowską, Bohaterów Katynia i 11 Listopada).


Ponadto linie nr: 10, 12, 20, 24, 31, 32, 34, 35 i 36 od przystanku OKRZEI będą kursowały górną jezdnią estakady rakowskiej, pomijając przystanek ESTAKADA. Kolejnym obsługiwanym przystankiem będzie przystanek PUSTA.

Objazdy nie obowiązują w kierunku Rakowa i Błeszna.

Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.
 
MZDiT przeprasza za utrudnienia.na podst. informacji z MZDiT, Marcin Breczko