15. Jarmark Wielkanocny w Częstochowie z gwiazdą Kombii na czele
W miniony weekend nasze miasto rozbrzmiewało muzyką i radością, za sprawą wyjątkowego wydarzenia, jakim był 15. Jarmark Wielkanocny. Impreza przyciągnęła licznych mieszkańców i gości, oferując niezapomniane atrakcje kulturalne i kulinarnie, wzbogacone o występy cenionej polskiej formacji muzycznej Kombii.
  1. Jarmark zorganizowany przez Częstochowską Organizację Turystyczną zgromadził na placu Biegańskiego entuzjastów tradycji i dobrej zabawy.
  2. Wśród atrakcji znalazły się warsztaty, konkursy i możliwość degustacji regionalnych specjałów.
  3. Muzyczne emocje dostarczyła formacja Kombii, wykonując zarówno swoje najnowsze utwory, jak i te, które przyniosły im sławę w latach 80.
  4. Prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny przywitali zgromadzoną publiczność, podkreślając rangę wydarzenia.

W tle szumu rozmów i śmiechu dzieci, plac Biegański przemienił się w tętniący życiem kiermasz, gdzie tradycja przeplatała się z nowoczesnością. Stoiska z ręcznie robionymi dekoracjami i niepowtarzalne smaki regionalnych potraw stworzyły niezwykłą atmosferę, odzwierciedlającą bogactwo kulturowe naszego regionu. Wzbogacając lokalne oblicze święta, jarmark stał się miejscem spotkań dla mieszkańców, pragnących wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkanocne.

Wśród muzycznych gwiazd tego wydarzenia nie mogło zabraknąć zespołu Kombii, którego występ był prawdziwym magnesem przyciągającym tłumy. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, serca i dusze zespołu, zaprezentowali mieszance nowych hitów oraz tych, które na trwałe wpisały się w kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Ich energetyczne wykonania takich utworów jak "Królowie życia" czy "Słodkiego, miłego życia" przypomniały, dlaczego Kombii cieszy się niesłabnącą popularnością.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do świętowania, ale także momentem, w którym mieszkańcy mogli poczuć bliskość i wspólnotę. Prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta, witając uczestników, podkreślili znaczenie tradycji i lokalnej tożsamości, jakie niesie ze sobą Jarmark Wielkanocny. W ich słowach odzwierciedlała się duma i przekonanie o wyjątkowości naszego miasta, które potrafi łączyć ludzi niezależnie od pogody czy nastrojów.

Wspomnienia z tego weekendu z pewnością zostaną z nami na długo, będąc przypomnieniem o sile wspólnoty i tradycji, które są w stanie przekształcić zwykły weekend w niezapomniane święto.


Opierając się na: Urząd Miasta Częstochowa