Nowa pracownia informatyczna otwarta w SP 49 dzięki Budżetowi Obywatelskiemu
Nowe centrum technologii edukacyjnych otwarte! Szkolna pracownia informatyczna staje się przestrzenią integracji i nauki dla wszystkich pokoleń.
  1. Otwarcie odnowionej pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 49.
  2. Centrum nauki i integracji międzypokoleniowej powstało dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.
  3. Młodzież dzieli się wiedzą o technologiach z rodzicami i seniorami.
  4. Uroczystość otwarcia z udziałem zastępcy prezydenta Piotra Grzybowskiego.

Podczas ostatniego wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego, społeczność lokalna miała okazję świętować otwarcie nowego centrum edukacyjnego. Pracownia informatyczna przeszła gruntowną metamorfozę dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, co pozwoliło na stworzenie przestrzeni nie tylko do nauki, ale także do integracji międzypokoleniowej.

Zmodernizowane pomieszczenie, wypełnione nowoczesnym sprzętem informatycznym, stało się sercem szkoły, gdzie technologia służy pokonywaniu barier cyfrowych. To miejsce, gdzie młodzież, która z łatwością porusza się po świecie cyfrowym, może teraz dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z rodzicami oraz seniorami, tworząc most między pokoleniami.

Uroczystość otwarcia, która odbyła się 20 marca, zgromadziła nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także przedstawicieli władz miasta. Zastępca prezydenta, Piotr Grzybowski, osobiście przeciął wstęgę, symbolicznie otwierając nową pracownię. Następnie uczestnicy mieli możliwość wypróbowania komputerów i porozmawiania z uczniami o możliwościach, jakie niesie za sobą dostęp do nowoczesnego sprzętu edukacyjnego.

Ta inicjatywa jest dowodem na to, że inwestycje w edukację i technologię mogą przynieść realne korzyści dla społeczności lokalnej, umożliwiając rozwój umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku. To krok w kierunku budowania społeczeństwa gotowego na wyzwania przyszłości.


Na podst. Urząd Miasta Częstochowa