Każdy preferuje inne sposoby skutecznego odchudzania. Wiąże się to z własnymi predyspozycjami, jak i własnymi gustami kulinarnymi. Właśnie dlatego na przestrzeni lat powstało wiele diet odchudzających. Niektóre są mniej lub bardziej skuteczne, lecz my zaproponujemy najbardziej popularne rozwiązania i zarazem te najbardziej skuteczne. Jeżeli chcesz szybko i skutecznie schudnąć – koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Dieta ekstremalna

Najbardziej skuteczna, jeżeli chodzi o zgubienie zbędnych kilogramów, będzie dieta ekstremalna. Jest to dieta niskokaloryczna czyli 1000 i mniej kalorii. Jeżeli decydujesz się na taki wybór to najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie swojej diety z odpowiednim dietetykiem. Zaproponuje Ci on najbardziej korzystne rozwiązania dla Twojego zdrowia tak, aby dieta była bogata we wszelkie ważne składniki odżywcze. W tej diecie dobrym wyborem będą wszelkie koktajle, zupy, napoje, owsianki i batony. Przy niskiej kaloryce dostarczają one niezbędne minerały i witaminy, co jest bardzo ważne przy ekstremalnej diecie.

Dieta dukana

Chyba najbardziej popularną dietą jest dieta dukana. I to nie bez powodu. W pierwszej fazie, która trwa od 10 do 14 dni gubimy kilogramy dosłownie błyskawicznie. Jeżeli chcesz szybko i efektownie schudnąć – jest to wybór jak najbardziej dla Ciebie. W tej diecie nie spożywamy żadnych węglowodanów. Przez dwa tygodnie możesz zapomnieć o takich produktach jak chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe czy nawet o warzywach i owocach. Zabronione jest również spożywanie słodyczy, alkoholu czy soków owocowych. Podczas diety dukana jemy głównie chude mięso – indyczy lub ryby. Można jeść również cielęcinę, owoce morza i chudą wołowinę. W Twoim jadłospisie mogą znaleźć się również chude sery, jogurty naturalne, a także białko jaj. Ciepłe posiłki przygotowujemy poprzez parowanie, grillowanie lub pieczenie. Ważnym jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. Jest to minimum 1.5l płynów z przewagą wody. Można również pić gorzkie herbaty lub herbaty ziołowe. Świetnym pomysłem może być również wspomaganie się suplementami takimi jak na przykład http://imperium-kobiet.pl/odchudzanie.html 

Dieta kopenhaska

 Najbardziej skuteczne diety odchudzające

Często polecana jest również dieta kopenhaska. Polecana jest szczególnie tym, którym zależy na szybkim gubieniu kilogramów. Tutaj również podstawą żywienia jest chude mięso, ale dozwolone są również niewielkie ilości warzyw i owoców. Nie spożywamy żadnych innych węglowodanów. Tutaj bardzo ważne są godziny spożywanych posiłków. Śniadanie jemy do godziny ósmej rano, obiad o 14 i kolacja najpóźniej o 18.00. Nie można podjadać pomiędzy posiłkami, za to spożywamy ogromne ilości wody  niesłodzonej kawy i herbaty i herbaty ziołowe.

Dieta kapuściana

Innym popularnym wyborem jest również dieta kapuściana. Tutaj podstawą żywienia jest zupa kapuściana przygotowana z główki kapusty, 6 cebul, 2 zielonych papryk i 1 czerwonej lub żółtej, 6 pomidorów i pęczka selera. Zupa jest tutaj głównym daniem, ale można również przygotować lekkie posiłki z ryżu niełuskanego z warzywami ugotowanymi na parze. Można również spożyć jeden owoc dziennie, z wyjątkiem banana.