UM Częstochowa: KONKURS NA HASŁO I LOGO
Do 17 czerwca młodzież szkół średnich może zgłaszać swoje pomysły na hasło i logo w ramach akcji społeczno - profilaktycznej Przeciwdziałanie narkomanii.
Konkurs organizuje Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie we współpracy z Wydziałem Zdrowia oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie oraz Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną.
Zażywanie i eksperymentowanie z różnymi środkami psychoaktywnymi, szczególnie wśród dzieci i młodzieży stanowi od lat duży problem.
Narkotyki i dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia.
Kampania ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.
Jednym z pierwszych etapów akcji jest przygotowany dla młodzieży szkół średnich konkurs na stworzenie hasła i loga kampanii, które będzie promowało kampanię przeciwdziałania uzależnieniom i narkomanii. Konkurs rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do 17 czerwca 2021 roku. Oceniając prace konkursowe będzie brany pod uwagę twórczy charakter projektu, poprawność stylistyczna i językowa, zgodność z tematem, oryginalność i samodzielność, wartości artystyczne, zrozumiały przekaz oraz przystępność dla adresatów.
Patronat nad całą kampanią objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Regulamin konkursu można znaleźć tutaj czestochowa.policja.gov.pl
Z wykorzystaniem informacji z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie
Urząd Miasta Częstochowy, czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=15796
Autor: krystian