Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie kilka dni temu uczestniczyła na spotkaniu z uczniami szkoły w Blachowni w ramach organizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym "Tygodnia Bezpieczeństwa".

Wakacje to okres szczególny w kalendarzu młodzieży szkolnej, czas upragnionego wypoczynku po 10 miesięcznej ciężkiej pracy, jednocześnie czas beztroski i luzu. W ramach przygotowania do wypoczynku letniego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Blachowni organizowany był "Tydzień Bezpieczeństwa". Wspólnie z uczniami klasy o profilu policyjnym sierż. Małgorzata Makles przeprowadziła prelekcje z najmłodszymi. Przedstawiciele klasy policyjnej zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji oraz zachowania na drodze. Policjantka zapoznała dzieci ze specyfiką pracy policjanta oraz przypomniała ważne zasady zwiazane z bezpieczeństwem. Chętnie udzielała odpowiedzi na trudne pytania najmłodszych.

W spotkaniu oczywiście nie mogło zabraknąć policyjnej maskotki "Sznupka", któy był ogromem radości dla dzieci. Uczniowie mogli także spróbować jazdy na symulatorze, "poćwiczyć" chodzenie w alkogolach oraz zapoznać się ze sprzętem i radiowozem policyjnym.

Spotkanie zorganizowała koordynator klas o profilu policyjno-prawnym przy wsparciu dyrektora ZSSB.