Przed nami mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej ROSJA 2018. Sportowe emocje znów będzie można wspólnie przeżywać, bo od 14 czerwca na Placu Biegańskiego zaczyna działać strefa dla kibiców.

Licencjonowane transmisje wszystkich meczów mistrzostw – począwszy od jutra aż po wielki finał 15 lipca – będzie można oglądać na telebimie o wymiarze 18 m kw, z nagłośnieniem. Sama strefa pomieści blisko tysiąc osób - w tym 300 na trybunach i 200 na leżakach, ale z dużej części Placu Biegańskiego też będzie można śledzić rozgrywki.

Kibice będą też mogli skorzystać z piwno-gastronomicznego ogródka, a w razie niepogody ustawiono namiot o wymiarach 15 na 20 metrów.

Z myślą o dzieciach zaplanowano animacje sportowe na strefowym boisku typu GolBox.

- Czeka nas wielkie piłkarskie święto, na które serdecznie zapraszam wszystkich kibiców wraz z rodzinami – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Nadchodzące Mistrzostwa gwarantują niezwykłe emocje i dobrą zabawę. Możemy wspólnie kibicować w Częstochowie naszej reprezentacji. Wierzę, że dzięki skutecznej grze biało-czerwonych, będziemy mieli okazję robić to jak najdłużej...

Organizatorem Strefy Kibica jest MIASTO CZĘSTOCHOWA, a realizatorem /wykonawcą firma KARO.

Głównym sponsorem częstochowskiej Strefy Kibica jest FORTUM. Jej oficjalne otwarcie nastąpi przed rozpoczęciem pierwszego spotkania piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, czyli w czwartek ok. godziny 16.45.

Szczegółowe informacje na temat Strefy Kibica będzie można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku: CZĘSTOCHOWA – PROFIL MIASTA

Zdjęcie z częstochowskiej strefy zorganizowanej z okazji piłkarskich ME w 2016 roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.