Starostwo Powiatowe w Częstochowie: Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr stopień: 1
Przygotujcie się na nadchodzący wiatr – mieszkańców Częstochowy czeka wietrzna próba! Nadchodzi front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą porywy wiatru sięgające nawet 80 km/h. Czas zabezpieczyć okna i niepozostawiać luźnych przedmiotów na zewnątrz!
  • Oczekiwane silne podmuchy wiatru w Częstochowie.
  • Prognozowana prędkość to do 40 km/h, porywy do 80 km/h.
  • Alarm dla mieszkańców od popołudnia 6 lutego do południa 7 lutego.

Mieszkańcy Częstochowy i okolic powinni być czujni i przygotowani na nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Zgodnie z najnowszymi prognozami, już wkrótce możemy spodziewać się zdecydowanego wzrostu prędkości wiatru, który zacznie wiać z południowego zachodu. Przypomina to nieco wędrówkę zwichrowanych liści, które zatańczą w powietrzu, zanim złożą się do spoczynku.

Okres, w którym należy zachować szczególną ostrożność, rozpocznie się już 6 lutego o godzinie 14:00 i potrwa aż do 7 lutego, do godziny 12:00. To czas, gdy najlepiej pozostać w domowym zaciszu, a jeśli wyjście na zewnątrz jest nieuniknione, pamiętajmy o zabezpieczeniu wszystkiego, co może być porwane przez gwałtowne porywy wiatru.

Na chwilę obecną nie napłynęły żadne dodatkowe uwagi odnośnie nadchodzącego zjawiska. Wygląda na to, że będzie to typowy silny wiatr, bez nadzwyczajnych okoliczności. Jednakże, lokalne służby mogą w każdej chwili zaktualizować swoje ostrzeżenia, dlatego warto śledzić bieżące komunikaty i być gotowym na ewentualne zmiany w sytuacji pogodowej.

Nie dajmy się zaskoczyć siłom natury. Czas upewnić się, że nasze otoczenie jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla nas samych oraz naszych sąsiadów. Podczas gdy wiatr będzie szumieć za oknem, my możemy cieszyć się ciepłem domowego ogniska, mając pewność, że zadbaliśmy o wszelkie środki ostrożności.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Częstochowie