W sobotę odbyła się 18. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę. Setki osób przybyło do Częstochowy, by modlić się za bezpieczeństwo na drodze. W mszy świętej udział wzięła zastępca komendanta częstochowskiej policji nadkom. Grażyna Dudek i naczelnik wydziału ruchu drogowego podkom. Sebastian Tyras. Podkom. Tomasz Bratek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach apelował do wiernych o rozwagę i ostrożność.

11 maja 2019 roku na Jasną Górę przyjechały setki kierowców, którzy modlili się o bezpieczną jazdę. Duszpasterz kierowców ks. Jerzy Kraśnicki apelował do wiernych o wzajemny szacunek i życzliwość w podróży. Podczas pielgrzymki odbyło się również poświęcenie pojazdów na dziedzińcu i parkingach jasnogórskich. Policjantka z częstochowskiej drogówki - st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska, rozmawiała z pielgrzymami o przepisach ruchu drogowego, przestrzegając kierowców przed jazdą z nadmierną prędkością.

  • policjanci na Jasnej Górze podczas pielgrzymki
  • policjanci na Jasnej Górze podczas pielgrzymki
  • policjanci na Jasnej Górze podczas pielgrzymki

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.