W ręce policjantów zwalczających przestępczość narkotykową wpadł 35-latek podejrzany o posiadanie, uprawianie i przetwarzanie narkotyków. Śledczy znaleźli łącznie ponad 5 kg marihuany. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Sprawę prowadzi częstochowski wydział kryminalny. Decyzją prokuratora mężczyzna objęty został policyjnym dozorem.

Śledczy z częstochowskiego wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w środę wkroczyli na nieużytkowany teren w gminie Blachownia. Śledczy odkryli w zaroślach plantację marihuany. Okazało się, że sadzonki w doniczkach oraz suszące krzaki to roślina, której uprawa jest zakazana przez prawo. Wykonane przez śledczych testy wykazały, że to marihuana. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego o prowadzenie plantacji, kryminalni znaleźli blisko 5 kg zielonego suszu. I w tym przypadku testy potwierdziły, że to marihuana. Szacowana wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 100 tys. 35-latek został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów związanych z nielegalnym procederem. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.