Tydzień zabaw i nauki z częstochowskimi policjantami z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca to szczególny dzień dla dzieci, ale częstochowscy policjanci postanowili, że zabawa potrwa cały tydzień! Dzięki różnym inicjatywom nie tylko bawili najmłodszych, ale również edukowali ich w zakresie bezpieczeństwa.
  1. Tydzień pełen zabaw i edukacji dla dzieci.
  2. Spotkania w przedszkolach i szkołach.
  3. Prelekcje na temat bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.
  4. Udział policyjnych przewodników psów i jeźdźców konnych.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji, mł. asp. Karol Chereźniak oraz asp. Kamil Sowiński, zorganizowali spotkania pod nazwą "Ciekawi świata, ciekawi przyszłości". W ramach tej inicjatywy odwiedzili przedszkola i szkoły, a także zorganizowali prelekcje oraz pikniki, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci. W tych wydarzeniach często towarzyszył im Sznupek – pluszowa policyjna maskotka.

Podczas spotkań dzieci miały okazję z bliska poznać wyposażenie policyjne, zasiąść za kierownicą radiowozu i samodzielnie włączyć sygnały. Mogły także przymierzyć policyjne stroje i wyposażenie, co stanowiło ogromną atrakcję. Te działania miały na celu nie tylko zabawę, ale również edukację najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.

Również młodzież miała okazję uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez policjantów. W ramach akcji "Kręci mnie sport, nie używki" przeprowadzono prelekcje i konkursy z nagrodami, a także zachęcano młodych ludzi do wstąpienia do służby w Policji. W wydarzeniach tych brali również udział policyjni przewodnicy psów służbowych oraz jeźdźcy konni, którzy prezentowali swoje umiejętności.

O pozytywnym odbiorze tych inicjatyw świadczyły uśmiechy i radosne miny dzieci. Częstochowscy policjanci życzą wszystkim dzieciom – małym i dużym – dużo radości, spełnienia marzeń oraz każdego dnia pełnego bezpieczeństwa.


Opierając się na: Policja w Częstochowie