Policjanci od kilku lat poszukiwali 27-letniego mężczyznę skazanego za rozbój i zniszczenie mienia przez częstochowski sąd oraz 40-latka skazanego za przestępstwo narkotykowe i udział w grupie przestępczej. Dzięki staraniom kryminalnych z Częstochowy, mężczyźni zostali ekstradowani z terytorium Holandii i Wielkiej Brytanii. Trafili już do polskich zakładów karnych.

Kryminalni z referatu poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości bardzo wnikliwie analizują każdą sprawę poszukiwawczą. Zbierają wszelkie informacje, które mogą ich naprowadzić na trop przestępców, chcących uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Tym razem policyjny nos zaprowadził ich do Holandii, gdzie ukrywał się 27-letni mieszkaniec Częstochowy poszukiwany trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania między innymi za rozbój, zniszczenie mienia i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Częstochowscy „poszukiwacze” namierzyli miejsce jego przebywania, a następnie dzięki współpracy z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, informacja trafiła do holenderskich stróżów prawa. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany stronie polskiej. W więzieniu spędzi teraz ponad 2 lata.

Z kolei 40-latek, który brał udział w grupie przestępczej, dokonującej oszustw na internetowej platformie sprzedażowej, posiadał broń palną bez zezwolenia i dokonał kradzieży z włamaniem i popełnił przestępstwo narkotykowe został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii. Przestępca poszukiwany był 4 Europejskimi Nakazami Aresztowania. To również dzięki informacjom przekazanym przez kryminalnych z Częstochowy 40-latek został już ekstradowany do Polski, gdzie kolejne 3 lata spędzi w polskim więzieniu.