Policjanci z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali po pościgu 37-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Ulicami Częstochowy pędził on z prędkością ponad 170 km/h. Pomimo cofniętych uprawnień, następnego dnia po raz kolejny został zatrzymany, gdy uczestniczył w pielgrzymce motocyklistów na Jasna Górę. O karze, jaką poniesie, zdecyduje teraz sąd - grozi mu do 5 lat więzienia.

Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych, dlatego policjanci z częstochowskiej drogówki codziennie zatrzymują piratów drogowych, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości.

Pod koniec kwietnia patrol drogówki zauważył motocyklistę, który poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci włączyli sygnały, dając mu wyraźne znaki do zatrzymania. Motocyklista jednak nie zamierzał się zatrzymywać. Na widok jadącego za nim radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Dźbowa. Ulicami Częstochowy pędził z prędkością ponad 170 km/h, popełniając po drodze szereg wykroczeń drogowych.

Policjanci zatrzymali 37-letniego pirata drogowego, gdy poruszając się z niewielką prędkością, dojeżdżał do skrzyżowania. Do zatrzymania użyli pojazdu służbowego, uderzając zderzakiem w bok motocykla. Okazało się, że 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ decyzją starosty zostało mu ono zatrzymane kilka miesięcy wcześniej. Dodatkowo, za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym brawurową jazdą, grozi mu też kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Następnego dnia, podczas zabezpieczenia pielgrzymki motocyklistów ci sami policjanci z  drogówki po raz kolejny zatrzymali do kontroli 37-latka, który był jednym z uczestników przejazdu na Jasną Górę.

Motocyklista odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia. Ponadto sąd może orzec względem niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Motocyklisto pamiętaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek, możesz przypłacić życiem. Apelujemy do wszystkich miłośników jednośladów o rozsądek i przewidywanie potencjalnych zagrożeń. Brawura za kierownicą motocykla może skończyć się tragicznie.

Film poscig_.mp4

Pobierz plik poscig_.mp4 (format mp4 - rozmiar 20.57 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja.wav

Pobierz plik audiodeskrypcja.wav (format mp3 - rozmiar 959.42 KB)