Patrol częstochowskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego audi, który jechał z prędkością blisko 249 km/h i tłumaczył policjantom, że tylko „testował” swój samochód. Został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.

W ubiegły poniedziałek policjanci z częstochowskiej drogówki patrolowali odcinek autostrady A1, gdy zauważyli pędzące lewym pasem ruchu audi. Mundurowi zmierzyli prędkość oddalającego się samochodu. Na odcinku drogi w Mykanowie, gdzie obowiązujący limit prędkości wynosił 100 km/h, audi jechało z prędkością 248,9 km/h. Kierowca tłumaczył później, że chciał tylko „przetestować” swoje nowe auto. 30-letni pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 i 10 punktami karnymi.

Od stycznia policjanci z Częstochowy odnotowali 10734 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, z czego 6218 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 103 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowco! Dostosuj prędkość, z jaką się poruszasz do warunków panujących na drodze – nie tylko atmosferycznych, ale również tych wynikających na przykład z czasowej zmiany organizacji ruchu. Prędkość powinna być zgodna nie tylko z limitami obowiązującymi na danej drodze, ale też adekwatna do umiejętności kierowcy. Jest to bardzo ważne, by w nagłej sytuacji móc zapanować nad samochodem. Pamiętaj, że droga to nie tor wyścigowy. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a konsekwencje mogą być tragiczne. Nie bądź zagrożeniem dla siebie i innych.

Film film.mp4

Pobierz plik film.mp4 (format mp4 - rozmiar 20.85 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja.wav

Pobierz plik audiodeskrypcja.wav (format mp3 - rozmiar 653.17 KB)