Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Po kilkumiesięcznej przerwie do częstochowskiego OKF-u wraca Kino Seniora. Seanse będą się odbywały z zapełnieniem połowy dostępnych miejsc.

KINO SENIORA w Częstochowie ma już ponad 10-letnią tradycję. Pomysł narodził się ze spostrzeżeń, obserwacji i opinii, że popołudniowe seanse dla starszych osób kończą się zbyt późno, że nie pozwalają na bezpieczny powrót do domu, przed zapadnięciem zmroku i że normalna cena biletu jest, przy skromnych emeryturach, za wysoka. Stąd propozycja repertuarowa, skierowana do wszystkich emerytów. Seanse odbywają się zwykle w godzinach południowych, a cena za bilet to 10 zł.

Po powrocie KINA SENIORA, seanse będą się odbywały z zapełnieniem połowy dostępnych miejsc.

Widzowie są zobowiązani do zakrywania ust i nosa.

Przed wejściem do kina widz zobowiązany jest do skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk, znajdującego się w dozowniku w holu kasowym. Ponadto należy zachować dystans 2 metrów od innych osób w kolejce do kasy oraz przy wejściu i wyjściu z kina.

REPERTUAR

17 czerwca godzina 12.00  OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA  -   bilet 10 zł

USA/Wlk. Bryt. 2020, 113 min., reż. Emerald Fennell 

wyk.: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie i in.

Cztery nominacje do Oscara, statuetka za scenariusz oryginalny.

Wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan. Niesamowita kombinacja kina zemsty, komedii romantycznej i mrocznego thrillera okraszona świetną muzyką i genialnymi stylizacjami. Film, który zelektryzował publiczność na festiwalu w Sundance, prowokacyjny i buntowniczy, określany jako „arcydzieło” i „jeden z najlepszych filmów roku”.

Wszyscy mówili, że Cassie była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Dziewczyna rzuca studia medyczne, wprowadza się z powrotem do zatroskanych rodziców i zaczyna pracę w lokalnej kawiarni. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, nocą prowadzi sekretne, podwójne życie i realizuje swój mroczny plan. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę pełnego naprawienia krzywd z przeszłości.

29 czerwca godzina 12.00   NOMADLAND  -   bilet 10 zł

USA 2020, 108 min., reż. Chloé Zhao

wyk.: Frances McDormand, Linda May, David Strathairn, Swankie i in.

Sześć nominacji do Oscara, trzy statuetki : najlepszy film, reżyseria, aktorka.

Wciągająca i hipnotyzująca opowieść o współczesnych nomadach, delikatna i przejmująca refleksja nad kruchością ludzkiego życia. Fern - po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie - pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

Źródło informacji: OKF