Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Na 3 miesiące trafił do aresztu 56-latek podejrzany o groźby karalne kierowane pod adresem swoich sąsiadów. Dodatkowo okazało się, że kilka dni wcześniej prokurator zastosował wobec oprawcy dozór policyjny to jednak nie powstrzymało zatrzymanego od dalszego postępowania. Z ustaleń śledczych wynika, że wielokrotnie groził on sąsiadom przy użyciu niebezpiecznych narzędzi.

W dniu 24 czerwca Komisariat Policji w Kłomnicach otrzymał  zgłoszenie o tym, że sąsiad ma grozić siekierą. Patrol, który pojechał na miejsce ustalił, że 56-latek zatrzymał się przed posesją i wykrzykiwał wobec pokrzywdzonego groźby pozbawienia życia i zdrowia. Przy czym miał przy sobie siekierę, którą wymachiwał. Kierowane groźby były na tyle poważne, iż pokrzywdzony i jego rodzina bali się, iż zostaną spełnione. Pijany 56-latni mieszkaniec gminy Mstów został zatrzymany kilkaset metrów od domu sąsiada. Prosto z interwencji trafił do policyjnej celi.  Śledzczy ustalili, że podobne sytuacje powtarzały się od paru dni. Podejrzany był agresywny i nie kontrolował swojego zcahowania, które nie uległo poprawie po tym jak został zatrzymany kilka dni wcześniej i oddano go pod dozór policji. Wczoraj Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.