Urząd Miasta Częstochowy: Modernizacja zaplecza basenu przy SP 48 zapowiedziana
Mieszkańcy Północy Częstochowy mają powody do zadowolenia – już niebawem basen przy Szkole Podstawowej nr 48 przejdzie gruntowną metamorfozę. Czekają nas znaczące ulepszenia, które podniosą komfort i bezpieczeństwo korzystania z tej popularnej lokalizacji.
  1. Miasto Częstochowa ogłosiło przetarg na przebudowę zaplecza basenu przy SP 48.
  2. Planowane prace obejmują modernizację szatni, natrysków, toalet oraz holu wejściowego.
  3. Przebudowa zapewni nowe posadzki, sufity podwieszane, stolarkę wewnętrzną oraz odnowione instalacje.
  4. Zostaną zakupione i zamontowane nowe wyposażenie zaplecza basenu.
  5. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podkreśla, że głównym celem jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.
  6. Zakończenie prac przewidziane jest na pół roku po podpisaniu umowy z wykonawcą.
  7. W przetargu złożono 10 ofert, z których najtańsze to 1 mln 642 tys. zł i 1 mln 955 tys. zł.
  8. Projekt uzyska dofinansowanie w ramach programu „Polski Ład”.

Renowacja basenu przy SP 48 to kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury rekreacyjnej Częstochowy. Wcześniejsze inwestycje, takie jak termomodernizacja budynku szkolnego czy prace przy innych pływalniach, już znacznie podniosły jakość życia mieszkańców. Teraz przyszedł czas na basen przy ul. Schillera, który od lat służy nie tylko uczniom, ale i szerokiej społeczności lokalnej.

Oczekiwania są duże, ale jak zapewnia prezydent miasta, "Celem jest bardziej komfortowe i bezpieczne korzystanie z basenu". To nie tylko kwestia wygodniejszych szatni czy nowocześniejszego wyposażenia. Chodzi także o to, aby mieszkańcy mieli dostęp do obiektów rekreacyjnych spełniających wysokie standardy, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia i zdrowia mieszkańców Częstochowy.

Współpraca z lokalnymi szkołami oraz dbałość o szczegóły projektu pokazują, że miasto serio podchodzi do kwestii rekreacji i sportu. Planowane prace przy basenie SP 48 są wyrazem troski o dobrostan mieszkańców i pokazują, że Częstochowa ciągle się rozwija, nie zapominając o potrzebach swoich najmłodszych obywateli oraz ich rodzin.


Na podst. Urząd Miasta Częstochowy