Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Wystarczy jedynie odrobina dobrych chęci. Czasem zwykłe problemy są mało istotne dla jednych ale mogą być już ważne dla innych. Udzielona przez policjantów pomoc kobiecie przy awarii samochodu spotkała się z jej wdzięcznością wyrażoną w liście skierowanym do szefa częstochowskich policjantów insp. Dariusza Kiedrzyna. Podziękowania od mieszkańców są dla policjantów najwyższym wyrazem uznania dla ich codziennego trudu.

Wczoraj częstochowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: st.asp. Tomasz Mielczarek i st.sierż. Adrian Bugaj pomogli kobiecie, której samochód nagle odmówił posłuszeństwa. Wobec powyższego, awaryjnie zjechała na pobliski parking na którym akurat znajdował się policyjny patrol. Kobieta poprosiła o pomoc mundurowych, gdyż sama nie trafiła ani zdiagnozować, ani naprawić usterki. Stróże prawa pomogli kobiecie, usunęli częściowo awarię, (zalecili wizytę w serwisie) dzięki czemu mogła kontynuować dalszą podróż.

W liście, który wpłynął dzisiaj do Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie insp. Dariusza Kiedrzyna, znalazły się słowa uznania dla pracy i zaangażowania częstochowskich policjantów. Pisząca podziękowała za pomoc, trud i wysiłek jakim wykazali się funkcjonariusze, pomagając jej w rozwiązaniu problemu.