W ramach kampanii „Nienawiści mówię NIE!” profilaktycy z wydziału prewencji prowadzili szereg spotkań z uczniami częstochowskich szkół. Podczas zajęć poruszana jest tematyka cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci, zażywania substancji odurzających oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Kampania realizowana jest wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Starostwem Powiatowym Częstochowa.

Kampania profilaktyczno – edukacyjna „Nienawiści mówię NIE! realizowana jest przez częstochowski wydział prewencji wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Starostwem Powiatowym Częstochowa . Jej celem jest podniesienie świadomości zarówno dzieci, młodzieży jak i ich opiekunów o zagrożeniach oraz skutkach, jakie niesie za sobą hejt, agresja i przemoc rówieśnicza.

Tylko w minionych dwóch miesiącach w prelekcjach wzięło udział blisko siedmiuset uczniów i nauczycieli z terenu podległego Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Prelekcje odbywają się codziennie.
Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w projekcie zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  • Sala wypełniona uczniami i nauczycielami, których wzrok skierowany jest na prowadzącego prelekcje funkcjonariusza, w tle ekran z napisem Hate
  • Uczniowie siedzący w auli, do których przemawia umundurowany funkcjonariusz
  • Sala wypełniona uczniami i nauczycielami, przed którymi stoi dwóch umundurowanych policjantów