Policjanci z Częstochowy wsparci pomocą mundurowych ze Śląska tylko w piątek i sobotę zabezpieczyli 4 wydarzenia, odbywające się na terenie Częstochowy, w których wzięło udział około 27 tyś. osób. Stróże prawa nie odnotowali żadnych poważnych incydentów mogących zakłócić ich przebieg. Policjanci wylegitymowali łącznie 266 osób, ujawnili 121 wykroczeń.

Ubiegły weekend był bardzo pracowity dla policjantów z Częstochowy. Stróże prawa zabezpieczali w piątek zawody żużlowe i studencką imprezę plenerową. Stróże prawa nie odnotowali żadnych incydentów mogących zakłócić ich przebieg.

W sobotę wsparci siłami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie zabezpieczali mecz piłkarski, zakończony imprezą masową dla kibiców zorganizowaną w centrum miasta. W obu tych imprezach brało udział łącznie blisko 10 tys. osób. Oprócz patroli prewencyjnych, teren wokół stadionu patrolowali również policyjni jeźdźcy na koniach służbowych. Wykorzystano również do działań dwa policyjne drony. Policyjny pirotechnik wraz ze specjalnie wyszkolonym psem sprawdzili przed meczem obiekt przy ulicy Limanowskiego. Nab - pies służbowy prowadzony przez aspiranta sztabowego Wojciecha Bożka wywąchał na terenie stadionu materiały pirotechniczne. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 100 sztuk petard i rac. Wraz z rozpoczęciem meczu na stadionie, na Placu Biegańskiego rozpoczęła się transmisja meczu, która przyciągnęła wielu mieszkańców. Po meczu odbyło się tam oficjalne zakończenie sezonu, w którym uczestniczyli zawodnicy, działacze oraz kibice. Impreza w tym miejscu przebiegła bez zakłóceń, jednakże ujawniono 52 wykroczenia z których 38 zakończyło się postępowaniem mandatowych, a względem 3 osób skierowano wnioski do sądu. W większości dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz zakłócenia ładu i używaniu słów wulgarnych w miejscu publicznych. Tego dnia policjanci z Częstochowy zabezpieczali również studencką imprezę plenerową, odbywającą się w rejonie częstochowskich uczelni wyższych, na której zebrało się blisko 5 tys. osób.

Częstochowska drogówka wspólnie z policjantami z Lublińca, Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Tarnowskich Gór zabezpieczała też w sobotni wieczór zlot samochodowy, który odbył się na parkingu centrum handlowego w Poczesnej. Policjanci wylegitymowali 192 osoby, ujawnili 83 wykroczenia z czego 39 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymano 3 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz 1 kierującego będącego pod działaniem środka odurzającego. Policjanci zatrzymali również 8 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu, oraz 4 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 • stanowisko dowodzenia, przez okno widać z góry stadion piłkarski, na pierwszym planie napis policja na rękawie koszuli policjanta
 • na tle radiowozu kibice idący na mecz piłkarski przed wejściem na stadion
 • policjant z psem służbowym pozują do zdjęcia na tle trybun stadionu piłkarskiego
 • policyjny samochód - tak zwana armatka wodna zaparkowany przy stadionie, w tle kibice idą na mecz
 • policjanci na koniach patrolują rejon stadionu piłkarskiego w Częstochowie
 • policjanci na koniach patrolują rejon stadionu piłkarskiego w Częstochowie
 • policjanci na koniach patrolują rejon stadionu piłkarskiego w Częstochowie
 • na tle radiowozu kibice idący na mecz piłkarski przed wejściem na stadion
 • policjanci stoją na Placu Biegańskiego, na wprost sceny
 • na pierwszym pl;anie policyjna naszywka na mundurze - zbliżenie, w tle nadjeżdżająca grupa kilku chłopców na rowerach
 • napis policja na dachu radiowozu, w tle studenci na imprezie plenerowej
 • 2 policjantów kontroluje pomarańczowy samochód na parkingu przy sklepie
 • na pierwszym planie radiowóz, policjanci, w tle parking centrum handlowego
 • zbliżenie na policjanta, który patrzy na scenę na Placu Biegańskiego, wokół sceny zgromadzeni ludzie