Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od rana zablokowana droga DK-1 pomiędzy miejscowością Łochynia a Kościelec na wysokości miejscowości Madalin, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. W wyniku uderzenia z pojazdu Scania, który przewoził płynny asfalt roszczelniła się naczepa i masa rozlała się na drogę. Utrudnienia w ruchu w obu kierunkach. Wyznaczone objazdy.

Dziś po godz. 6.00 na drodze krajowej DK-1 pomiędzy miejscowością Łochynia a Kościelec na wysokości miejscowości Madalin (w kierunku do Częstochowy tj. 480 km, natomiast w kierunku do Łodzi 461 km) doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych marki Scania. W wyniku tego zderzenia z pojazdu Scania, który przewoził płynny asfalt, nastąpiło roszczelnienie naczepy i masa bitumiczna rozlała się na drogę.

Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy: w kierunku do Częstochowy w miejscowości Łochynia skręcamy w prawo do Mykanowa, dalej do Częstochowy, natomiast w kierunku do Łodzi skręcamy w miejscowości Kościelec w prawo, droga do Radomska i dalej DK-1 do Łodzi. Utrudnienia w ruchu potrwają do kilku godzin.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca pojazdu Scania niezachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu poprzedzającego marki Scania przewożącego masę. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.