Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Z uczniami oraz studentami kojarzą się plecaki. Warto jednak zauważyć całkowicie nowy trend, jaki pojawił się ostatnio w galanteryjnej modzie młodych osób. Alternatywą jest pojemna torba, która również może być bardzo wygodna w użytkowaniu. Jej zakup sprawdzi się przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, jest to także świetny pomysł na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczyny. Sprawdź jak kupić modną i jednocześnie praktyczną torbę dla nastolatka! 

Torby do szkoły czy plecak – co jest lepsze? 

Wraz z początkiem roku szkolnego pojawia się kontrowersyjne pytanie: co jest lepsze – torba, czy plecak? Za wyborem plecaka oraz tornistra przemawia fakt, że sprzyjają one utrzymaniu poprawnej postawy u ucznia, są pojemne, wytrzymałe i można je dostosować do wzrostu oraz wagi dziecka. Minusem jest chociażby to, że nastolatkowie są znudzeni noszeniem podręczników w taki sposób. Natomiast mocne strony toreb docenią przede wszystkim starsi uczniowie, którzy jednocześnie stawiają na wygodę oraz modny wygląd. Wybór pomiędzy tymi dwiema ewentualnościami jest więc kwestią indywidualną. Wadą w tym przypadku może być ograniczona pojemność torby i fakt, że nosi się ją tylko na jednym ramieniu. 

Jaką torbę wybrać dla chłopca?

Jeśli uczeń starszych klas szkoły podstawowej jest już znudzony noszeniem książek w plecaku może wymienić go na praktyczną torbę. W sklepach jest wiele modeli, które spodobają się nawet chłopcom w tym wieku, mimo, że jak doskonale wiadomo ciężko jest ich zadowolić. Najlepiej jest wybrać torbę na ramię o ciemnej kolorystyce, która ozdobiona będzie grafikami powiązanymi z kwestiami ważnymi dla nastoletnich chłopców. Jeśli na torbie będą widniały aplikacje dotyczące sportu, motywy zwierzęce, fantazyjne napisy, czy też logotypu znanych zespołów od razu będzie wiadomo, że jest to torba młodzieżowa. Natomiast, jeśli chodzi o konkretny rodzaj torby to preferowana jest aktówka lub torba sportowa. W przypadku, gdy torba ma być przeznaczona dla mniejszego dziecka, można kupić modele, na których umieszczane są popularne postaci z animowanych bajek, które maluch doskonale zna.

Jaka torba młodzieżowa spodoba się dziewczynce? 

Nieco większy wybór w tym zakresie mają dziewczyny. One mogą postawić zarówno na torbę sportową, jak i nieco bardziej elegancką wersję. Szczególnie starsze nastolatki mają możliwość wybrania stylowego modelu, którego wygląd będzie dopasowany do obowiązujących trendów. Dziewczyny mogą też zaszaleć, wybierając torebki w ich ulubionych kolorach, a nawet ozdobić je oryginalnymi naszywkami oraz brelokami. Cały czas trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to torba do szkoły, dlatego w środku musi mieć ona wiele miejsca, a materiał, z jakiego jest wykonana powinien być wyjątkowo wytrzymały. Wysoka jakość oraz precyzja wykonania są w tym względzie priorytetem. Jeśli szuka się torebki dla młodszej dziewczynki wybór jest jeszcze większy. Śliczne torebeczki dla młodych dam występują w wielu rozmiarach. Nie brakuje na nich wielobarwnych koralików, mieniących się cekinów, a także aplikacji ukazujących księżniczki oraz zwierzątka. 

Torebki młodzieżowe – nie tylko do szkoły!

Warto jednak pamiętać, że modne torby młodzieżowe sprawdzą się nie tylko jako alternatywa dla tradycyjnego plecaka zabieranego do szkoły. Równie dobrze można wykorzystać je także w innych sytuacjach, w których bierze udział dziecko. Jednym z przykładów są chociażby szkolne wycieczki. Bez względu na to, czy nasza pociecha jedzie ze swoją klasą do kina, teatru, muzeum, czy też w góry – praktyczna oraz pojemna torba zawsze może się przydać. Tym bardziej, że wykorzystać można ją nie tylko podczas roku szkolnego, ale także w czasie wakacyjnych wyjazdów, zielonej szkoły, obozu, czy kolonii. Ponadto wielu nieco starszych nastolatków stawia ostatnio na aktywny tryb życia. Często chodzą oni na siłownię lub treningi z ich drużyną piłkarską. W takich chwilach sportowa torba młodzieżowa jest jak znalazł. W jej wnętrzu bez przeszkód zmieści strój na zmianę, napój oraz smakowita przekąska. Większość toreb w takim stylu posiada długi pasek, dzięki czemu nawet jeśli do środka zapakuje się ciężki bagaż, udźwignięcie go nie jest trudne. 

Torby studenckie – czy warto w nie zainwestować?

Wraz z nadejściem jesiennej pory na uczelnię wracają również studenci. W ich przypadku większość mężczyzn stawia na klasyczne plecaki, utrzymane w stonowanych barwach. Tylko niektórzy decydują się na ozdobienie ich jakimś rzucającym się w oczy detalem. Jest także pewna grupa panów, którzy stawiają na męskie torby studenckie. Takie rozwiązanie cechuje się dużo większą elegancją. Poza tym aktówki oraz torby mieszczące format A4 idealnie nadają się do przechowywania zeszytów, notatek, teczek, ważnych dokumentów, często posiadają także specjalne przegródki pozwalające bezpiecznie przechowywać laptop lub tablet oraz akcesoria elektroniczne innego typu. Natomiast studentki przede wszystkim preferują właśnie różnego typu torebki oraz torby studenckie. W głównej mierze wybierają one modele, które oprócz tego, że wpisują się w obowiązujące trendy to jeszcze są pakowne i mieszczą wiele kobiecych drobiazgów, jak również książki oraz zeszyty niezbędne na uczelni. Dziewczyny najczęściej kupują więc torby vintage, o kształcie worka, foremne kuferki, czy też shopperki. 

Podsumowanie 

Popularność jaką cieszą się torby studenckie oraz dla nastolatków cały czas wzrasta. Czy oznacza to jednak, że tradycyjne plecaki odejdą w zapomnienie? Raczej nic nie zapowiada aż tak znaczącej rewolucji. Być może zwiększy się liczba bardziej dojrzałej młodzieży, która plecak zastąpi właśnie torbą. Jednak nic nie wskazuje na to, aby na taki krok zdecydowali się uczniowie najniższych klas szkoły podstawowej. Duża ilość podręczników, ćwiczeń oraz zeszytów, jaką każdego dnia muszą zabierać ze sobą z domu do szkoły, sprawia, że pomieszczą się one tylko w plecaku. Torba młodzieżowa mogłaby nie sprostać temu zadaniu, a przy tym nadmiernie obciążałaby kręgosłup dziecka jedynie po jednej stronie, co mogłoby doprowadzić do szybszego rozwoju wad postawy różnego typu.