Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji w swoim domku jednorodzinnym? Nie wiesz jak duże będą to koszta i szukasz pomocy w tym zakresie? W tym artykule dowiesz się z jakimi kosztami wiąże się zakup jak i montaż klimatyzacji w Twoim domu!

Typy urządzeń klimatyzujących

Aby oszacować koszta zakupu odpowiedniego urządzenia – najpierw trzeba zdecydować się na najlepszy rodzaj klimatyzacji dla danych okoliczności. Jeżeli decydujesz się na klimatyzowanie jednego, niewielkiego pomieszczenia – wówczas idealnie sprawdzi się klimatyzator typu split. Składa się on na jedną jednostkę zewnętrzną i jedną wewnętrzną. Ile wynosi koszt takiego urządzenia? To już zależy od jego mocy chłodniczej. Aby skutecznie schłodzić pomieszczenie o wielkości 25 metrów kwadratowych wystarczy nam moc chłodnicza o wysokości 3,4 kW. Urządzenia w tym przedziale kosztują mniej więcej 1500-2500 złotych. Klimatyzacja Poznań znaleźć można choćby tu.

Jeżeli chcemy skutecznie chłodzić kilka pomieszczeń w naszym domku jednorodzinnym najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja typu multisplit. W odróżnieniu od poprzednika dzieli się on na kilka jednostek wewnętrznych. Istnieje tu możliwość jednoczesnego chłodzenia kilku pomieszczeń naraz! Potrzebna tu będzie jednak znacznie większa moc chłodnicza – a co za tym idzie znacznie zwiększy się koszt urządzenia. Tutaj będziemy musieli wydać przynajmniej 4000 złotych.Klimatyzacja typu split w domku jednorodzinnym

Warto wspomnieć o klimatyzatorach przenośnych. Nadają się one jedynie do niewielkich pomieszczeń lub do chłodzenia konkretnego stanowiska pracy. Sprawdzą się jedynie w okresowym chłodzeniu, gdyż pobór mocy w tym przypadku jest znacznie większy niż w klasycznych klimatyzatorach typu split. Klimatyzator przenośny potrzebuje stałego dostępu do okna w celu odpompowywania ciepłego powietrza z wnętrza pomieszczenia. Za taki sprzęt, w zależności od marki, przyjdzie zapłacić nam od 1500 do nawet 3000 złotych.

Montaż klimatyzacji

Koszta technologi klimatyzacyjnej to nie tylko zakup odpowiedniego urządzenia. Klimatyzacja to cała instalacja, która wymaga profesjonalnego montażu. W zależności od typu klimatyzacji – instalacja może być dłuższa i bardziej skomplikowana. Montaż standardowej wersji split będzie nas kosztował od 1000 do 1500 złotych z uwzględnieniem kosztów materiałów. Jeżeli zdecydujemy się na multisplita to całkowity koszt może znacznie wzrosnąć. Jest to bowiem znacznie bardziej skomplikowany i czasochłonny montaż. W wielu przypadkach jednak montaż nie będzie stanowił problemu i można tego dokonać samemu. Każdy zestaw instalacyjny posiada instrukcję, gdzie producent zawiera szczegółowe informacje na temat montażu systemu. Jeżeli znasz się na rzeczy to możesz znacznie tu oszczędzić.