14 sierpnia na Jasną Górę dotarła XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin pod hasłem „Maryjo jestem, pamiętam, czuwam”

Strażacy w mundurach galowych wmaszerowali na jasnogórski plac w środę, 14 sierpnia, chwilę po godz. 12.00. Pielgrzymka wyruszyła 5 sierpnia z Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika z Warszawy. Trasę 310 km pokonano w 10 dni.

Mszy św. odprawionej o godz. 13.00 na Szczycie Jasnogórskim przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Tradycyjnie już Komenda PSP w Częstochowie udzielała pielgrzymom niezbędnej pomocy w zakresie zakwaterowania na ostatnich odcinkach drogi na Jasną Górę. Rozwiązanie pielgrzymki nastąpiło w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie, gdzie wzorem lat ubiegłych na pątników czekał gorący posiłek. Przed posiłkiem odmówiono wspólną modlitwę a Zastępca Komendanta Głównego st. bryg. Arkadiusz Biskup ciepłymi słowami docenił trud poniesiony podczas drogi, a ks.st.bryg. Jan Krynicki (Krajowy Kapelan Strażaków) rozpoczął przygotowania do XIV Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę, która wyruszy w roku 2020 na którą serdecznie zapraszał.