Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

- to temat debaty w ramach cyklu ,,Okrągłe Stoły 2019”, która odbędzie się w poniedziałek, 13 maja, o godz. 14.00 w Ratuszu. Wstęp wolny.

Głównym tematem będzie kwestia wpływu decyzji rządowych na finanse samorządu, a także na wydatki mieszkanek i mieszkańców miasta. Zostaną poruszone kwestie dopłacania do oświaty z samorządowego budżetu, podatku śmieciowego czy sposobów finansowania miejskiej służby zdrowia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Zaproszeni zostali też: Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich, prof. MarekSzajt z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, prezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Robert Kalinowski, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny, a także skarbnik miasta Ewa Wójcik oraz naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta Częstochowy – Andrzej Szczerba (Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa) i Piotr Grzybowski (Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju)

Debata w sali reprezentacyjnej Ratusza na pl. Biegańskiego będzie miała charakter otwarty. Jej organizatorami są Gazeta Wyborcza oraz Miasto Częstochowa. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.