Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Opinie, że wynajem samochodu to trudna, wyboista droga pełna kosztów i pułapek, jest tyle powszechna, co niesłuszna. Rozwijający się dynamicznie rynek, coraz większa popularność tej usługi oraz szeroka oferta dostępnych modeli i wyposażenia powodują, że wynajęcie samochodu jest prostą i stosunkowo tanią czynnością, o ile dokładnie zwracamy uwagę na to, za co mamy zapłacić.

 

Wynajem bez kaucji

Bardzo wielu klientów odstraszała kaucja, którą należało wnieść przy zawieraniu umowy wynajmu pojazdu. Na szczęście coraz więcej wypożyczalni oferuje samochody nie obciążone wadium. Wynajem samochodu na Śląsku bez kaucji jest jak najbardziej możliwy i oferowany przez wiele punktów. Spowodowane jest to nie tylko koniecznością zachowania konkurencyjności na rynku, ale i większej świadomości klientów zwracających się do wypożyczalni.

 

Czytajmy umowę wynajmu

Warto zwrócić więcej uwagi na zawartość zawieranej umowy. Zapisy dotyczące pomocy w razie awarii bądź zdarzenia drogowego oraz szczegóły ubezpieczenia to elementy, które znacząco mogą wpłynąć na cenę wypożyczenia lub spowodować narastanie jego kosztów w późniejszym terminie. Udział własny klienta w powstałych szkodach lub wysokość kary to detale, które zawiera w umowie każda wypożyczalnia samochodów. Częstochowa pod tym względem nie różni się od innych lokalizacji. Dobrze jest więc uważnie zapoznać się z dokumentacją.

 

Samochód warty uwagi

Zawsze, przed podjęciem ostatecznej decyzji, skontrolujmy dostarczony nam pojazd. Przede wszystkim należy dokonać jego oględzin pod kątem ewentualnych usterek, uszkodzeń i możliwych ubytków powłoki lakierniczej. Zauważone wady należy umieścić w protokole odbioru auta. Jest to bardzo ważne dla wykluczenia przyszłych roszczeń wypożyczalni. Podobnie potraktujmy wypożyczony samochód przy jego zdaniu wynajmującemu. Umyty, odkurzony i zatankowany do pełna nie będzie powodem do prób naliczenia dodatkowych opłat.

Mając na uwadze daleką podróż służbową, konieczność rodzinnego wyjazdu w trasę, na którą nasze auto nie jest odpowiednie, nie bójmy się skorzystać z możliwości, jaką daje wynajem auta. Firm z bogatą i niedrogą ofertą jest coraz więcej, a wypożyczalni wciąż przybywa w dogodnych lokalizacjach. Odwiedzając Częstochowę, można już wcześniej zarezerwować samochód, który odbierzemy na miejscu, nie wydając na ten cel majątku.