Już dziś w częstochowskim garnizonie rozpoczął się I etap eliminacji wojewódzkich do XI Ogólnopolskich Zawodów policjantów dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Dzielnicowi zmierzą się z testem wiedzy, który wyłoni dwóch reprezentantów. Na codzień w Częstochowie służy 91 dzielnicowych.

Zawody przeprowadzone zostaną dwustopniowo. Najpierw dzielnicowi z poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych zmierzą się z testem wiedzy, który wyłoni dwóch najlepszych dzielnicowych. Następnie reprezentanci jednostek będą uczestniczyć w II etapie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tutaj będą musieli przejść kolejny test wiedzy, odbyć scenkę z udziałem symulanta w zakresie przyjęcia interesanta oraz konkurencję strzelania. Miejsce w klasyfikacji generalnej tworzy się sumujac punkty zdobyte przez policjanta w poszczególnych konkurencjach, który wyłoni najlepszego dzielnicowego garnizonu śląskiego.

Dzisiaj o godz. 8:30 rozpoczął się I etap eliminacji - test wiedzy do XI Ogólooplskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy a także doskonalenie umiejętności zawodowych w tym także podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego. Test składa sie z 40 pytań, czas na rozwiązanie wynosi 40 minut. Pierwszy etap wyłoni dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy przejdą do II etapu.

Życzymy sukcesów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.