Już dziś w częstochowskim garnizonie rozpoczął się I etap eliminacji wojewódzkich do XI Ogólnopolskich Zawodów policjantów dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Dzielnicowi zmierzą się z testem wiedzy, który wyłoni dwóch reprezentantów. Na codzień w Częstochowie służy 91 dzielnicowych.

Zawody przeprowadzone zostaną dwustopniowo. Najpierw dzielnicowi z poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych zmierzą się z testem wiedzy, który wyłoni dwóch najlepszych dzielnicowych. Następnie reprezentanci jednostek będą uczestniczyć w II etapie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tutaj będą musieli przejść kolejny test wiedzy, odbyć scenkę z udziałem symulanta w zakresie przyjęcia interesanta oraz konkurencję strzelania. Miejsce w klasyfikacji generalnej tworzy się sumujac punkty zdobyte przez policjanta w poszczególnych konkurencjach, który wyłoni najlepszego dzielnicowego garnizonu śląskiego.

Dzisiaj o godz. 8:30 rozpoczął się I etap eliminacji - test wiedzy do XI Ogólooplskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy a także doskonalenie umiejętności zawodowych w tym także podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego. Test składa sie z 40 pytań, czas na rozwiązanie wynosi 40 minut. Pierwszy etap wyłoni dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy przejdą do II etapu.

Życzymy sukcesów.