Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

 Zastanawiasz się nad przeprowadzeniem mało inwazyjnej liposukcji w gabinecie medycyny estetycznej, aby pozbyć się miejscowej otyłości na brzuchu, udach, biodrach, ramionach lub plecach?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, która specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów modelujących sylwetkę, rekomendują w tym przypadku dwie metody: liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo lub liposukcję laserową LipoLife 3G. Czym się od siebie różnią? I którą z nich wybrać? Wybierz zabieg dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb!

Liposukcja ultradźwiękowa i laserowa - specyfika działania

Liposukcja ultradźwiękowa i laserowa to zabiegi, których przebieg wygląda bardzo podobnie. Podczas zabiegów wykorzystywana jest wiązka energii ultradźwiękowej lub laserowej, którą wprowadza się delikatnie pod skórę pacjenta przy pomocy cienkiej kaniuli. Wiązka światła laserowego lub ultradźwięki działają bezpośrednio na komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. W obydwu przypadkach zabieg trwa kilka godzin, zazwyczaj 2-5h, w zależności od obszaru poddanego leczeniu, zaś pobrany tłuszcz można następnie wykorzystać do zabiegu lipotransferu, np. wypełnienia małych piersi czy zapadniętych policzków. Rekonwalescencja po obydwu zabiegach trwa kilka tygodni, ale nie jest dla pacjenta uciążliwa, jednak wymaga noszenia przez pewien czas specjalnej bielizny uciskowej, w celu szybszego powrotu do formy i utrzymania na dłużej uzyskanych efektów.

Na czym polega różnica pomiędzy liposukcją laserową a ultradźwiękową?

Różnica pomiędzy obydwiema metodami modelowania sylwetki widoczna jest przede wszystkim w uzyskanych efektach wyszczuplenia. W tym przypadku swoją przewagę zaznacza głównie liposukcja laserowa, która poza usuwaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej prowadzi też do obkurczenia skóry i stymulacji fibroblastów do wzmożonej i gwałtownej produkcji kolagenu. Metoda ta sprawdzi się szczególnie dobrze u osób, u których istnieją wskazania do redukcji większej ilości tłuszczu i które obawiają się efektu ,,obwiśnięcia” skóry po takim zabiegu - laser silnie obkurczy skórę i nada jej naturalnej sprężystości, zapobiegając tym samym wiotczeniu. Zabieg wyszczuplający przy pomocy urządzenia laserowego ma jeszcze jedną, nieodzowną zaletę - jest trwały, dzięki czemu jego efektami będziemy w stanie cieszyć się na stałe. Komórki tłuszczowe z obszaru poddawanego liposukcji laserowej zostają usunięte trwale, a pacjent nie musi obawiać się, że rezultaty znikną po kilku miesiącach od zabiegu lub w wyniku tymczasowej zmiany sposobu odżywiania.

Odsysanie tłuszczu - czy to na pewno zabieg dla mnie?

Odsysania tłuszczu zdecydowanie nie należy traktować jako metody alternatywnej dla tradycyjnego odchudzania. Liposukcja to zabieg wspomagający modelowanie sylwetki, który okazuje się bardzo pomocny przy miejscowej otyłości, opornej na działanie diety czy ćwiczeń. W przypadku otyłości lub dużej nadwagi specjaliści zalecają przede wszystkim przestawienie się na zdrowy styl życia, a dopiero z czasem połączenie go z wybranymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Każdy przypadek traktowany jest jednak przez lekarzy bardzo indywidualnie, dlatego przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz oceni stan naszej sylwetki i zaproponuje najlepszą metodę redukcji wagi. Wspomniana wyżej Klinika Miracki ma do dyspozycji nie tylko najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze urządzenia medyczne, ale też szeroką kadrę specjalistów, włącznie z dietetykami, którzy są w stanie otoczyć pacjentów pełną opieką.

Więcej informacji na temat zabiegu liposukcji laserowej LipoLife 3G oraz Kliniki Miracki znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/lipolife-3g-kompleksowy-system-liposukcji-laserowej/

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.