47 zgłoszeń w jednej dobie - strażnicy z Częstochowy nie mieli chwili spokoju

FOT. Straż Miejska Częstochowa
Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali we wtorek 47 telefonicznych zgłoszeń. Najczęściej chodziło o osoby nietrzeźwe w miejscach publicznych, wykroczenia drogowe i zakłócanie porządku. Do tego doszły jeszcze obserwacje z monitoringu i własne interwencje patroli.
Jak podaje częstochowska Straż Miejska, zgłoszenia dotyczyły zakłócania porządku publicznego, spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej oraz osób nietrzeźwych - tych było 16. Dyżurni przyjęli też 14 sygnałów o wykroczeniach drogowych, 5 spraw porządkowych, 4 awarie, 4 zgłoszenia dotyczące zwierząt, 2 o osobach leżących w miejscach publicznych, a także po jednym w sprawie handlu i innej interwencji.
Minionej doby pracownicy Referatu Monitoringu Wizyjnego Straży Miejskiej przeprowadzili 17 obserwacji, które przekazano odpowiednim służbom. Do częstochowskiej Straży Miejskiej trafiły też 4 zdarzenia do realizacji. Oprócz zgłoszeń strażnicy podejmowali własne interwencje podczas służby patrolowej.
Najbardziej uderza to, że za tą liczbą nie stoi jedno spektakularne zdarzenie, tylko cały pakiet drobnych problemów, które potrafią zapełnić całą zmianę i rozkręcić serię interwencji od rana do wieczora.
na podstawie: Straż Miejskia w Częstochowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Straż Miejska Częstochowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Mammobus wraca do Częstochowy. Trzy lipcowe terminy na bezpłatne badanie

Galeria Literacka w Domu Poezji - mały koszt, duża dawka pisania

Tomasz Sętowski odsłania w Częstochowie 30 lat pracy i swoją kolekcję

47 zgłoszeń w jednej dobie - strażnicy z Częstochowy nie mieli chwili spokoju

W Olsztynie oddano hołd ofiarom okupacji. W lesie spoczywa 1968 osób

Trawa i żywopłoty pod kontrolą. Częstochowa rozpisuje tygodniowy plan prac

Policyjny Sznupek i pies służbowy przyciągnęły uwagę na wyścigu przedszkolaków

Na stadionie było ponad 300 uczestników. Olimpiada pokazała siłę sportu bez barier

Nocna kradzież na przystanku w Częstochowie - monitoring zadziałał błyskawicznie

Sto lat na Wyczerpach. Szkoła nr 25 świętowała jubileusz z uczniami i absolwentami

Wojskowa więź ze Świnoujściem wróciła do Częstochowy podczas wizyty

Karawan z trumną jechał slalomem - za kierownicą miał 2,5 promila

Oszukańcze inwestycje pod lupą. Rusza bezpłatny webinar dla seniorów

Częstochowianka wśród laureatek ogólnopolskiego konkursu genealogicznego
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Kazimierza Królewicza w Częstochowie - msze, kancelaria, kontakt
- Kościół św. Jana Chrzciciela w Częstochowie - kontakt, kancelaria, msze święte
- Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie - stypendia, programy i nabory wniosków
- Parafia św. Floriana w Częstochowie - kontakt, sakramenty, przynależność
- Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana - bilety, godziny, wynajem sal
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie - kontakt, oddziały, poradnie i rejestracja
