Jak co roku policyjny Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci i rozdawał prezenty. Podczas spotkania podopieczni Częstochowskiej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Słoneczna Przystań" oprócz upominków otrzymali również garść przydatnych informacji o tym jak być bezpiecznym i błyszczeć przykładem.

Policjanci z częstochowskiego Wydziału Prewencji aspirant Kamil Sowiński i młodszy aspirant Karol Chereźniak w niedzielę odwiedzili wspólnie ze studentami Fundacji Działamy Pomagamy podopiecznych Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Słoneczna Przystań". W imieniu Świętego Mikołaja przekazali oni wychowankom wspaniałe prezenty. Podczas spotkania nie zabrakło również informacji przekazanej przez stróżów prawa o tym, dlaczego niechroniony uczestnik ruchu drogowego musi zadbać o swoją widoczność i co zrobić, by uniknąć zagrożenia zarówno na drodze, jak i w kontaktach z obcymi czy podczas przebywania poza domem. 

Kolejną taką wizytę w zeszłym tygodniu przeprowadzili dzielnicowi aspirant Jarosław Ptak i aspirant Damian Zieliński z Komisariatu II Policji w Częstochowie. Policjanci odwiedzili jedną z rodzin w dzielnicy Stradom, gdzie wychowuje się dwoje dzieci w wieku trzech i pięciu lat. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji życiowej oraz finansowej. Dzielnicowi we własnym zakresie, przekazali różne zabawki, pomoce edukacyjne, ubrania.

Wszystkim dzieciom życzymy, by Mikołaj przyniósł im wymarzone prezenty i wiele radosnych chwil.

  • osoby pozują do pamiątkowego zdjęcia
  • Policjancie ze studentami niosą prezenty.
  • Policjanci wręczają prezenty
  • dzielnicowi niosą prezenty
  • dzieci obdarowane prezentami
  • dzieci rozpakowują otrzymane prezenty