Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Drogówka z Częstochowy wspólnie z policjantami z Tarnowskich Gór, Lublińca i Zawiercia prowadzi dzisiaj działania na drodze krajowej numer 46. Mundurowi dbają o to, by było bezpiecznie. Nie będą pobłażali kierowcom, którzy wykażą się brakiem rozsądku i brawurą. Apelujemy do kierowców - zwracajcie uwagę na znaki drogowe i przestrzegajcie obowiązujących przepisów nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia.

Policjanci z ruchu drogowego na co dzień dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zwracają uwagę na to, czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego - czy podróżują sprawnym technicznie pojazdem, czy dzieci przewożone są bezpiecznie, czy każdy z podróżujących ma zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy przestrzegają obowiązujących limitów prędkości.

Dzisiejsze działania są skierowane przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych, którzy rażąco będą przekraczali dozwoloną prędkość, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach działań „Bezpieczna DK-46” drogówka z Częstochowy, Tarnowskich Gór i Lublińca będzie prowadziła pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Pamiętajmy!

  • Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem oraz jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

  • Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

  • Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i wyobraźnię za kierownicą.

  • Pamiętajmy też o wzajemnym szacunku i kulturze na drodze!

 

  • policjant ruchu drogowego z ręcznym miernikiem prędkości stoi przy drodze
  • policjant przekazuje dokumenty kierowcy siedzącemu w samochodzie
  • fotoradar zdjęcie z bliska
  • policjant przy drodze mierzy prędkość fotoradarem w ręku
  • policjanci siedzą w radiowozie i zapisują w notatnikach
  • policjant przy drodze z fotoradarem w ręce