Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Możemy się ich spodziewać w najbliższych tygodniach w obrębie placu budowy w Śródmieściu – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

W uzgodnieniu z wykonawcą wielkiej przebudowy linii tramwajowej w Częstochowie, firmą NDI, MPK informuje:
 

  • Od 22 kwietnia (16 tydzień roku) zamknięty zostanie przejazd przez torowisko na tereny targowe na wysokości ,,Megasamu”. Zamknięcie zostanie utrzymane przez około 2 miesiące. Obsługa zamkniętego obszaru będzie odbywać się przez tereny kolejowe, dojazd ulicą Orzechowskiego na tyłach Dworca PKP.

 

  • Od 1 maja (18 tydzień roku) przez kilkanaście dni połówkowo ograniczany będzie ruch w obrębie ronda Mickiewicza (mimo utrudnień i spowolnień pełna przejezdność).

 

  • Najpóźniej 15 maja (19 tydzień roku) zostanie otwarte w pełni skrzyżowanie alei Najświętszej Maryi Panny, Kościuszki i Wolności. Tym samym wróci możliwość przejazdu przez torowisko w obu kierunkach i pierwotna organizacja ruchu w obrębie tego miejsca.

 

  • Po 10 maja (19 tydzień roku) zostaną otwarte w pełni skrzyżowania: ulicy Jasnogórskiej z alejami Kościuszki i Armii Krajowej oraz ul. Orzechowskiego z al. Wolności (przy dworcu PKS).

 

  • Od 17 maja (20 tydzień roku) częściowo zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej. Ruch w obu kierunkach (przejazd przez torowisko) będzie odbywał się po jednej jezdni – zamknięcie połówkowe. Utrudnienia potrwają minimum miesiąc.


 

Z uwagi na dynamikę prac, opóźnienia w dostawach spowodowane ogólnoświatową sytuacją epidemiczną oraz warunki atmosferyczne terminy mogą ulec zmianom. Nie powinny jednak wychodzić poza zakres danego tygodnia, wskazanego przy wymienionych datach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przeprasza za utrudnienia.

 


u góry:  zdjęcie poglądowe z budowy