• Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Częstochowie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę nad ranem przy Al. Niepodległości. Kierujący renault śmiertelnie potrącił przechodzącego na wyznaczonym przejściu dla pieszych 20-letniego mieszkańca Częstochowy. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 4.30 przy Alei Niepodległości w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 27-letni kierowca samochodu marki Renault, poruszając się w kierunku centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującego się na pasach. W wyniku tego zdarzenia, 20-letni mieszkaniec Częstochowy odniósł poważne obrażenia. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły tego tragicznego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

To już piąty wypadek śmiertelny na drogach tego powiatu, a trzeci z udziałem pieszego. Do dwóch wcześniejszych doszło w styczniu: na ul. Krakowskiej w Częstochowie i w Woli Kiedrzyńskiej.

Policja przestrzega kierowców przez stosowaniem się do podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Zbiżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność! Zwolnij! Kieruj się zasadą ograniczonego zaufania w miejscach wzmożonego ruchu niechronionych uczestników ruchu drogowego! Wzmożona koncentracja kierowcy, szczególna ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych oraz prędkość dostosowana do warunków panujących na drodze może wystarczyć, by uratować życie pieszego!