Dzielnicowy z czwórki podjął interwencję wobec kobiety, która zagrożona była wychłodzeniem organizmu. W czasie przymrozków 35-latka przebywała w nieogrzewanym budynku. Dodatkowo okazało się, że jest ona w 8 miesiącu ciąży. Dzięki czujności dzielnicowego oraz pracowników MOPS, pomoc nadeszła na czas. Kobieta została objęta opieką lekarską i nadzorem służb.

Dzięki skutecznemu działaniu policjantów przy współpracy z pracownikami MOPS w Częstochowie pomoc nadeszła na czas. Z ustaleń dzielnicowego wynikało, że w jednym z budynków przy ul. Targowej w nieogrzewanym pomieszczeniu przebywa kobieta, która prawdopodobnie jest w ciąży. Policjanci podjeli interwencję. W jednym z mieszkań odnaleźli wyziębioną 35-latkę. Temperatura jej ciała wynosiła 34 stopnie Celsjusza. Okazało się, że kobieta jest w 8 miesiącu ciąży. Dzielnicowi na miejsce wezwali karetkę pogotowia. 35-latkę przewieziono do szpitala. Decyzją lekarza została przyjęta na oddział, gdzie pozostanie do czasu porodu.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.