Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Wiele osób dysponujących garażem zmaga się ze starą, zacinającą się bramą pamiętającą lepsze czasy. Często da się naprawić istniejącą bramę, czasami warto jednak pomyśleć o zwiększeniu wygody i bezpieczeństwa i wymienić ją na nową.

Bramy ręczne i automatyczne

Obecnie możemy wybierać spośród ogromnej ilości rozwiązań – podstawowym kryterium wyboru bramy jest to, czy decydujemy się na otwieranie ręczne, czy automatyczne. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety – wrota otwierane ręcznie są tańsze i całkowicie bezawaryjne, dlatego wiele osób wciąż decyduje się na takie rozwiązanie. Niebagatelną rolę odgrywa również estetyka, choć coraz łatwiej jest dobrać bramę automatyczną pasującą nawet do bardzo starego domu. Bramy automatyczne mają nad ręcznymi przewagę w komforcie użytkowania – oszczędzają czas potrzebny na opuszczenie pojazdu i eliminują konieczność ręcznej obsługi bramy podczas złej pogody.

Bramy uchylne, rozwierane i rolety

Sposób otwierania bramy decyduje o wielu czynnikach: w niewielkich przestrzeniach najlepiej sprawdzą się bramy segmentowe lub roletowe – standardem jest już wbudowany w konstrukcję rolety napęd, co przekłada się na wyjątkowo kompaktową konstrukcję takiego mechanizmu. Jeżeli mamy ocieplany garaż, powinniśmy zadbać również o izolację termiczną bramy – dzięki temu zadbamy o środowisko i oszczędzimy sobie dodatkowych kosztów związanych z ogrzewaniem. Szeroki wybór bram w różnych systemach i zaprojektowanych w rozmaitych stylach sprawia, że do każdego budynku dobierzemy nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne rozwiązanie.

Nowe technologie

Decydując się na instalację nowej bramy mamy możliwość skorzystania z najnowszych rozwiązań – niezależnie od tego, czy chcemy zainstalować wrota otwierane ręcznie, czy mechanicznie. W każdym przypadku specjaliści pomogą nam wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do naszego garażu. Po fachowe usługi w tym zakresie można zgłosić się np. tutaj: https://zebrano.eu/oferta/bramy/ Czynnikami, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy, są: jakość wykonania, sprawność działania, estetyka, głośność oraz oczywiście sposób otwierania.

Nowa brama w starym garażu