Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Zgubienie kluczy czy zatrzaśnięcie drzwi to bardzo nieprzyjemna sytuacja, która może nam się przytrafić o dowolnej porze dnia i nocy. W takich przypadkach lepiej nie panikować i od razu zadzwonić po ślusarza.

Jakie zamki otwiera ślusarz?

Ślusarz to specjalista, który zna każdy typ zamka. Dzięki temu jest w stanie pomóc wszystkim osobom, które zgłoszą się z prośbą o pomoc. Zamków w dzisiejszym świecie jest bardzo dużo. Istnieje też wiele sposobów na ich klasyfikację. Jednym z nich jest bezpieczeństwo. Instytut Mechaniki Precyzyjnej od wielu lat przyznaje zamkom kategorie A, B lub C. Najłatwiejsze do złamania otrzymują pierwszą literę alfabetu. Te z najlepszymi zabezpieczeniami są zaś oznaczone literą C. Inną metodą klasyfikacji jest sposób montażu zamków. Mamy tu do czynienia z zamkami podklamkowymi, nawierzchniowymi oraz wpuszczanymi. Oprócz klasycznych zamków, coraz częściej stosuje się także zamki elektroniczne. Warto tu wspomnieć chociażby o kluczach biometrycznych, które znamy doskonale ze smartfonów. Dostęp do urządzenia uzyskujemy dzięki zakodowanemu wcześniej odciskowi palca. Innym kluczem elektronicznym są karty zbliżeniowe pay-pass, które posłużą nie tylko do otwierania drzwi zewnętrznych, ale i wewnętrznych.

Awaryjne otwieranie zamków – gdzie szukać pomocy?

Jeśli więc zdarzy nam się mieć problemy z dostaniem się do mieszkania czy samochodu, warto zadzwonić po ślusarza. Pogotowia zamkowe funkcjonują najczęściej na określonym obszarze. Dlatego w wyszukaniu najbliższego pomoże nam internet. Taką firmę znajdziemy np. tutaj http://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Ślusarz działa najczęściej całodobowo, dzięki czemu nie musimy czekać z dostaniem się do własnego do domu do czasu rozpoczęcia przez niego pracy. Awaryjne otwieranie zamków to najlepsze rozwiązanie w takim wypadku. Nie tylko zyskujemy czas, ale i niwelujemy niemalże do zera ryzyko uszkodzenie drzwi i elementów je otaczających. Nie mają więc sensu samodzielne próby otwarcia drzwi. Jeśli nie chcemy ich wymieniać, to pozostawmy otwieranie drzwi specjalistom. Na pewno nie będziemy tego żałować.

Awaryjne otwieranie zamków – co warto wiedzieć o pracy ślusarza?