Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Specjalistyczna pomoc frankowiczom – co możesz zyskać?

Konsumenci, którzy zdecydowali się na kredyt we frankach mogą się czuć poszkodowani. Mimo zapewnień banków, kurs CHF powędrował ostro w górę, co oczywiście wpłynęło na dużo wyższe raty kredytów. Osoby poszkodowane mogą jednak liczyć na specjalistyczna pomoc frankowiczom, która umożliwia odzyskanie utraconych środków oraz umorzenie długu powstałego w skutek indeksacji. W jaki sposób frankowicze mogą dochodzić swoich praw?

Czy możliwa jest ugoda z bankiem?

Przez wiele lat frankowicze nie mogli liczyć na współpracę ze strony banku. Kredytodawcy twardo pozostawali przy swoim zdaniu i nie zamierzali wyciągnąć pomocnej ręki. Tym samym, ugoda praktycznie nie wchodziła w grę. Teraz, przychylne frankowicze wyroki nieco zmieniły sytuację. Sądy coraz częściej stają po stronie poszkodowanych kredytobiorców i umarzają kolejne kredyty we frankach. To oczywiście bardzo wyraźnie wpływa na zachowanie banków

Obecnie, ugoda z bankiem jest jak najbardziej możliwa. Wielu ekspertów zaznacza, że nie zawsze jest to jednak dobry pomysł. Warto bowiem zaznaczyć, że kredyt we frankach pozew może przynieść znacznie lepsze rezultaty. Tymczasem, ugoda może zakończyć się umorzeniem tylko określonej części środków do spłaty. W wielu sytuacjach będzie to niekorzystna opcja, biorąc pod uwagę, że wielu frankowiczów zanotowało już potężne straty.

W jaki sposób można uporać się z kredytem we frankach?

Podejmowanie samodzielnej walki z bankiem to nierozważne rozwiązanie, jeśli nie dysponujesz rozległą wiedzą na temat prawa oraz finansów. Potrzebne jest bowiem odpowiednie doświadczenie i dużą wiedza, aby wskazać wady prawne, które dadzą podstawę do sądzenia się z bankiem. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków możliwe jest znalezienie argumentów, które pozwolą skutecznie dochodzić praw poszkodowanych klientów.

W ostatnich latach obserwujemy znaczną zmianę nastawienia sądów. Coraz więcej spraw kończy kredyty frankowe wyrok, który jest wyjątkowo korzystny dla poszkodowanych. Wiele banków zostało już zmuszonych do zwrócenia nadpłaty oraz umorzenia kredytu frankowego. Warto także wspomnieć, że całkiem niedawno, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wiążący wyrok, który pozwoli jeszcze skuteczniej nieść pomoc frankowiczom. Wystarczy skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych radców prawnych, którzy od lat zajmują się tym zagadnieniem.

Dlaczego pomoc dla frankowiczów jest tak istotna?

Bardzo duża grupa ludzi negatywnie odnosi się do wsparcia kierowanego w stronę frankowiczów. Często pojawiają się argumenty, że frankowicze zdawali sobie sprawę z ryzyka. Tymczasem, właśnie ten aspekt sprawia, że kancelaria radców prawnych Warszawa jest w stanie skutecznie bronić braw poszkodowanych klientów. Liczne banki w samych superlatywach opisywały kredyty frankowe i twierdziły, że nie ma absolutnie żadnego ryzyka związanego z podjęciem takiego zobowiązania. Jest to oczywiste niewywiązanie się z obowiązków kredytodawcy.

Dzięki temu, skuteczna pomoc frankowiczom jest możliwa i pokazuje, że banki nie mogą się czuć bezkarnie, a dbanie wyłącznie o własne interesy z pominięciem bezpieczeństwa klienta jest sporym naruszeniem, który może prowadzić do konsekwencji. Biorąc pod uwagę ostatni wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, banki są narażone na miliardowe straty. Pojawiła się bowiem kolejna furtka umożliwiająca dążenie do umorzenia kredytu we frankach oraz odzyskania nadpłaty.