Letnie upały nie muszą być problemem, jeśli w naszym domu zagości klimatyzator. Aktualnie w sprzedaży dostępne są urządzenia doskonałe do użytku domowego. Możemy podzielić je na dwie kategorie – klimatyzatory przenośne i stacjonarne. Co wybrać?

Klimatyzator pozwala na skuteczne obniżenie temperatury w pomieszczeniach – niektóre modele potrafią dodatkowo grzać, a także oczyszczać powietrze. Dobrze dopasowany do potrzeb użytkowników klimatyzator to przyszłościowa inwestycja w trosce o komfort oraz zdrowie.

Gdy również rozważamy montaz klimatyzacji Warszawa to miasto, w którym działa wiele firm zajmujących się projektowaniem, sprzedażą i montażem instalacji klimatyzacyjnych. Jedną z nich jest firma Clima Polska – klimatyzacje Warszawa.

Czy zatem lepiej wybrać klimatyzator Mokotów przenośny, a może ten stacjonarny? Sprawdź już teraz porady przygotowane wspólnie z ekspertami z firmy Clima Polska!

Montaz klimatyzacji Warszawa – klimatyzator przenośny czy stacjonarny?

Montaz klimatyzacji Warszawa – klimatyzator przenośny

Klimatyzator przenośny, czyli monoblok to urządzenie, w którego obudowie znajdują się wszystkie elementy potrzebne do klimatyzacji. Nie jest konieczny klasyczny montaż klimatyzacji Warszawa, ale po to, aby klimatyzator działał prawidłowo, należy na zewnątrz wystawić specjalną rurę odprowadzającą powietrze.

Przenośny klimatyzator Targówek to urządzenie dające nam dużą swobodę – można przenosić je z pokoju do pokoju, a wtedy, gdy nie są potrzebne, po prostu schować. Nie ma także potrzeby czasochłonnego i kosztownego montażu – urządzenie można podłączyć samodzielnie, bez potrzeby pomocy fachowców. Z tego powodu, że montaż klimatyzatora nie jest konieczny, jest on też dobrym rozwiązaniem do obiektów, w których nie można wykonać montażu klimatyzacji stacjonarnej.

Musimy jednak pamiętać o tym, że taka klimatyzacja ma także pewne minusy. Przede wszystkim jest ona przeznaczona głównie do mniejszych i średnich pomieszczeń – w większych obiektach nie zapewnią optymalnej wydajności. Także takie klimatyzatory Mokotów są dość głośne – mogą przeszkadzać osobom, które nie lubią hałasów.

Koszt zakupu klimatyzatora przenośnego to około 1000 złotych, ale w sprzedaży znajdziemy także nieco droższe modele.

Montaz klimatyzacji Warszawa – klimatyzator stacjonarny

Alternatywną dla klimatyzatorów przenośnych jest klimatyzacja stacjonarna, czyli montowana na stałe. Najczęściej do domów i mniejszych obiektów wybierany jest klimatyzator split, czyli urządzenie składające się z dwóch połączonych ze sobą jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej.

Taka Piaseczno klimatyzacja jest bardziej wydajna niż przenośny klimatyzator – dostępne są różne moce, dlatego można dopasować je indywidualnie do wielkości pomieszczenia. Dzięki dwóm oddzielnym jednostkom taka instalacja klimatyzacji Warszawa jest także cicha.

Oczywiście, minusem jest w tym przypadku tak, że jest to klimatyzacja z montażem na stałe. Należy wykonać odpowiednie przewody instalacyjne i zamontować urządzenia na ścianach wewnątrz i na zewnątrz budynku. Gdy chcemy, aby pojawiła się u nas taka klimatyzacja montaz może wymagać zgody zarządcy lub właściciela budynku.

Za montaż klimatyzacji w Warszawie zapłacimy od około 2500 złotych wzwyż już z urządzeniem. Gdy interesuje nas taki montaż klimatyzacji Warszawa cena najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Podsumowując, zarówno klimatyzacja przenośna, jak również ta stacjonarna mają swoje plusy i minusy. Gdy mamy problem z wyborem, warto skonsultować się z ekspertem, na przykład z firmy Clima Polska.