Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Niesamowity postęp technologiczny, który dokonał się na przestrzeni ostatnich kilku lat w branży poligraficznej pozwala wykonywać wiele zadań szybciej, a przede wszystkim lepiej. Przykładem może być wyrób pieczątek, gdzie jeszcze kilka lat potrzebna była ogromna staranność przy układaniu liter i dużo ręcznej pracy. Obecnie żmudny proces zastąpiony został przez technologię, w której ogromną rolę odgrywają naświetlarki. Dzięki temu proces wyrobienia pieczątki trwa kilka minut, a nie kilkanaście godzin jak to miało miejsce wcześniej. Przyjrzymy się bliżej temu procesowi.

Duch nowoczesności - maszyny błyskowe

Naświetlarki nazywane są w branży maszynami błyskowymi i w dużej mierze służą do szybkiego wyrobu pieczątek. Jeśli wyobrażałeś sobie, że do ich produkcji potrzebne są ogromne maszyny poligraficzne znajdujące się w halach produkcyjnych to możesz przeżyć lekki szok. Najmniejsze naświetlarki do wyrobu pieczątek ważą około 7 kg i są niewiele większe od przeciętnej drukarki. Stosowanie tego typu rozwiązań to wręcz rewolucja, patrząc na to, jak wcześniej wyglądał proces powstawania pieczątek.

Naświetlarki - nieoceniona pomoc przy wytwarzaniu pieczątek

Do wytworzenia profesjonalnej pieczątki potrzeba jeszcze kilku elementów: gumek, folii, opraw oraz tuszy. Do tego oczywiście potrzeba komputera ze specjalnym oprogramowaniem, a także drukarki laserowej. Posiadając taki zestaw możesz z powodzeniem zajmować się produkcją pieczątek.

Jak działają naświetlarki?

Cała technologia polega na naświetlaniu światłoczułych gumek promieniowaniem UV. Na pierwszy rzut oka może brzmieć to bardzo skomplikowanie, ale nie jest tak w rzeczywistości. Jak więc wygląda produkcja pieczątek z użyciem naświetlarki krok po kroku?

  • przygotowujesz szablon pieczątki z pomocą specjalnego oprogramowania,
  • drukujesz go na specjalnej folii ,
  • umieszczasz gumkę w naświetlaczu,
  • maszyna błyskowa dopasuje ilość błysków oraz natężenie i moc światła,
  • następuje wyrzeźbienie na gumce pożądany wzór,
  • zamykasz skończoną gumkę w oprawce z tuszem i gotowe.

Jak widać cały proces nie jest skomplikowany. Posiadając odpowiedniej jakości sprzęt, gotowy wyrób możemy otrzymać już po 3 - 4 minutach.

Wybór odpowiedniej naświetlarki

Mimo, że technologia wyrobu pieczątek za pomocą naświetlarek czy też maszyn błyskowych jest stosunkowo młoda, to w Polsce wiele firm zajmuje się produkcją lub sprzedażą tego typu urządzeń. Nie można się dziwić, popyt na nie jest całkiem spory, ponieważ posiadanie ich pozwala oszczędzić czas potrzebny na wytworzenie pieczątek. Jak jednak wybrać odpowiednią naświetlarkę?

Wybór odpowiedniego sprzętu będzie zależał przede wszystkim od jego przeznaczenia. Chcąc zaopatrzyć swoje biura w naświetlarkę, której zadaniem będzie wytworzenie kilkunastu pieczątek rocznie - śmiało można decydować się na najmniejsze modele. Bez wątpienia spełnią one swoje zadanie polegające na produkcji niewielkiej ilości pieczątek.

naświetlarki do wytwarzania pieczątek

Chcąc dodać w swojej drukarnii dodatkową usługę polegającą na ekspresowym wyrobie pieczątek, należy rozejrzeć się za większymi i bardziej zaawansowanymi technologicznie maszynami. Podstawową ich zaletą jest szerokie zastosowanie. Można z ich pomocą wykonywać datowniki, pieczątki okrągłe, a także tablicowe. Tak szeroka oferta może zaciekawić większe grono klientów, którzy coraz częściej decydują się na wybór nieprzeciętnych pieczątek. Trudno się temu dziwić, nadają one każdemu dokumentowi powagi, a przy tym wyglądają bardzo okazale.