– to przewodni temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej oraz prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Debata odbędzie się 17 maja o godz. 13.00 w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu przybliżyć obywatelkom i obywatelom problematykę unijną. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w jej opinie i propozycje.
 
,,Dialog Obywatelski” w Częstochowie poświęcony będzie w szczególności tzw. circular economy, czyli gospodarce o zamkniętym obiegu oraz korzyściach, jakie płyną z jej stosowania. Obok Elżbiety Bieńkowskiej – unijnej komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw – głos zabierze prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który opowie o działaniach w mieście i planach jego rozwoju.

Będzie można również porozmawiać o dotychczasowych osiągnięciach Komisji Europejskiej, opublikowanych w raporcie z 2015 r. dotyczących wdrażania założeń gospodarki o zamkniętym obiegu. Spotkanie będzie okazją, aby poszukać odpowiedzi m.in. na pytania: Jak działania w obszarze gospodarki o zamkniętym obiegu mogą wpłynąć na naszą codzienność? Jaka przyszłość czeka gospodarkę UE ukierunkowaną na zrównoważony rozwój? Czy strategia na rzecz wdrażania gospodarki o zamkniętym obiegu pomoże w rozwoju polskich miast?
 
Moderatorem spotkania będzie Paweł Klimek – wieloletni pracownik samorządowy, pełniący m.in. funkcje naczelnika, sekretarza i dyrektora generalnego Urzędu Miasta Częstochowy, a w latach 2003 – 2006 dyrektora Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli.

Spotkanie odbędzie się 17 maja, o godz. 13.00, w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej przy alei Armii Krajowej 19. Debatę organizuje Przedstawicielstwo Regionalne KE i Urząd Miasta Częstochowy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 34 37 07 345. Zapisy przyjmowane są do czwartku, 16 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.


na podst. informacji z biura Komisji Europejskiej