Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Nietrzymanie moczu to problem, z którym zmaga się bardzo wiele osób w różnym wieku. Ze względu na uciążliwe objawy towarzyszące dolegliwość ta zazwyczaj bardzo mocno utrudnia, a często wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dotyczy to zwłaszcza tych pacjentów, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania jego dużych ilości. Jeśli objawy choroby są nasilone, wówczas lęk na myśl o znalezieniu się w niekomfortowej sytuacji jest na tyle duży, że pacjenci niemal całkowicie wycofują się z życia społecznego. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na poprawę samopoczucia w przypadku zmagania się z problemem nietrzymania moczu, jest właściwa higiena, która pozwala uniknąć znalezienia się w kłopotliwej sytuacji. Poznajmy jej najważniejsze zasady.

 

Pieluchomajtki dla dorosłych – skuteczna broń w walce ze skutkami nietrzymania moczu

Ze względu na charakterystycznych zapach mimowolne oddawanie moczu bywa podwójnie uciążliwe dla pacjentów. Z jednej strony obawiają się oni niekontrolowanego wycieku moczu, nad którym nie będą mogli zapanować w każdej sytuacji, z drugiej zaś odczuwają silny dyskomfort na skutek nieprzyjemnego zapachu, jaki towarzyszy niekontrolowanemu oddawaniu moczu. To właśnie z tego powodu w dużej mierze chorzy wycofują się z podejmowanych czynności zawodowych i innych aktywności, niekiedy izolując się niemal zupełnie. Tymczasem problem nietrzymania moczu – choć niewątpliwe uciążliwy, wcale nie musi oznaczać zaprzestania dotychczasowych aktywności. Skutecznym rozwiązaniem są bowiem produkty higieniczne dedykowane osobom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu. Jednym z nich są pieluchomajtki dla dorosłych. To produkt, który ze względu na duże możliwości absorbujące doskonale sprawdza się u osób, które poza świadomością w sposób niekontrolowany oddają duże porcje moczu. Dyskretne, a przy tym niezwykle chłonne, pozwalają uniknąć kłopotliwych sytuacji, zapewniając komfort i wygodę przez cały czas. Podobnie jak inne produkty tego typu, aby zapewniały jak najwyższy poziom skuteczności, powinny zostać odpowiednio dobrane.

 

Świeżość i przyjemne uczucie suchości w każdej sytuacji

Korzystanie z produktów higienicznych o wysokim stopniu wchłaniania, jak wspomniane pieluchomajtki dla dorosłych, to sprawdzony sposób na poprawę odczuwanego komfortu i wygody. Jednak, aby zwiększyć przyjemne uczucie świeżości i suchości, jakie owe produkty gwarantują, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad higieny. Dotyczą one przede wszystkim częstotliwości zmieniania środków higienicznych. W tym względzie warto posiłkować się zaleceniami producenta, ale nie tylko. Główną zasadą związaną z koniecznością zmiany produktu higienicznego, jakim jest wkładka lub pieluchomajtki, jest stopień nasilenia objawów nietrzymania moczu. U osób, u których do popuszczania moczu dochodzi często i w dużych ilościach, częstotliwość ta będzie zdecydowanie większa niż u tych, u których sytuacje te występują sporadycznie. Ponadto nie można zapominać o częstym myciu okolic intymnych, które w razie możliwości powinno następować przed każdorazową wymianą wkładki lub pieluchomajtek. Dzięki temu przyjemna suchość i świeżość utrzymają się przez długi czas.

 

Bibliografia

Drabczyk R., Nietrzymanie moczu, https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu, Data dostępu: 17.04.2019.