Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W wielu przypadkach, pierwszą poważną rodzinną uroczystością jest właśnie chrzest dziecka. Jakby tego dnia rodzice mieli mało na głowie, pojawia się dodatkowo dylemat – w co ubrać swoją pociechę. Największą bolączkę sprawia wybór stroju, który będzie jednocześnie estetyczny, ale i funkcjonalny.

Istnieje wiele sklepów, które oferują wyjątkowe stylizacje, można zdecydować się chociażby na zakup sukienki do chrztu na szydełku np. tutaj: http://mypoland.com.pl/99-ubranka-do-chrztu. Zanim jednak rodzice podejmą ostateczną decyzję, powinni mieć na względzie kilka istotnych aspektów. Najważniejsze jest to, aby ubranko do chrztu było dostosowane do pogody, natomiast nie mniej ważny jest wiek dziecka.

Jak wiek niemowlęcia wpływa na wybór stroju

Najczęściej rodzice decydują się ochrzcić swoje dziecko, kiedy ma około 3-4 miesiące. Oznacza to, że w każdym wypadku, w trakcie uroczystości leżą one w wózkach lub rodzice chrzestni trzymają je na rękach. Zdarzają się również przypadki, że też starsze dzieci przystępują do chrztu.

Ostatnimi czasy, mniejsze niemowlęta są ubierane w śpiochy lub komplety dwuczęściowe, najczęściej są one z bawełny, natomiast chodzi o to, aby były one przewiewne. Okazuje się, że śpiochy nie muszą być tylko ubrankiem dla dziecka na co dzień, ale też i odświętnym strojem, kiedy przyozdobi się je w koronkę, haft lub atłasowe wstawki. Najmłodsze maleństwa, otula się dodatkowo betem, kocykiem lub rożkiem.

Jeżeli nasze dziecko ma już więcej niż cztery miesiące, mamy więcej możliwości wyboru ubranka. Zarówno w przypadku dziewczynek, tak jak i chłopców.

Ubranka do chrztu dla dziewczynek

Jeżeli chcemy, aby mała dziewczynka czuła się komfortowo, a jednocześnie wyglądała jak księżniczka, wybór nie będzie łatwy. Możliwości jest jednak wiele, ponieważ mogą to być np. sukienki do chrztu na szydełku, czy komplety zawierające spódniczkę i bluzeczkę. Poleca się, aby dziewczynkę ubrać w ażurowy sweterek. Dobrym pomysłem są też pelerynki z kapturem, które spełnią swoją rolę, kiedy na zewnątrz będzie chłodno.

Bez względu na to, że tradycja mówi o białym stroju, niektórzy decydują się na kolorowe dodatki. Nie zawsze chodzi o klasyczny róż, ale też o żywą zieleń, która świetnie pasuje do śnieżnej bieli.

Ubranka do chrztu dla chłopców

Nie jest prawdą, że to dla dziewczynek jest większy wybór stylizacji tego typu. Dla chłopców, także przewidziane jest wiele interesujących wariantów. Oprócz pójścia w klasykę i wyboru kompletu – biała bluzka ze spodenkami lub śpiochów, można się także zdecydować na mały garniturek. Ciekawą opcją są też różnego rodzaju kamizelki, sweterki czy marynarki. Jako, że możliwości jest wiele, utworzyć można z tego sporo ciekawych kompozycji. Jeżeli chcemy nadać podniosłości chwili, małego chłopca można przystroić w muszkę lub krawacik. Tak samo, jak w wypadku dziewczynek, doskonale sprawdzą się wszelkie dodatki o żywych kolorach.

Nakrycie głowy

Okazuje się, że podczas uroczystości chrztu, bardzo istotną częścią garderoby jest też nakrycie głowy niemowlęcia. Jego głównym zadaniem, jest oczywiście ochrona uszu i główki, przed wiatrem i niską temperaturą. Wystarczy tylko klasyczna czapeczka ze skromną ozdobą.

W wypadku starszego dziecka, można postawić na nakrycie, które uzupełni resztę stylizacji. Dziewczynki mogą być ubrane w ozdobne opaski. Ładnie wyglądają też małe kapelusze, podwiązane dodatkowo pod szyją. Z takiego rozwiązania, można skorzystać nawet w wypadku chłopców.

Dodatki

Takie elementy jak becik czy też kombinezon, podczas niesprzyjającej pogody, mogą okazać się niezbędne. Becik, doskonale sprawdzi się w wypadku mniejszych dzieci, które powinny być chronione w tym czasie, przed ryzykiem wielu różnych infekcji. Podczas zimy, postawmy na ciepły, biały lub kremowy kombinezon z kapturem. Jeśli jednak z jakichś powodów, nie postawimy na dodatki tego typu, zawsze warto mieć w pogotowiu kocyk, które sprawdzi się do okrycia dziecka, bez względu na jego wiek.

Sukienki do chrztu na szydełku i małe garniturki