Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Ubezpieczenie turystyczne warto mieć, gdy wybieramy się za granicę – zarówno w celach turystycznych, jak również biznesowych czy zarobkowych. Jak wybrać najlepszą polisę i gdzie ją zakupić?

Podczas wyjazdu za granicę może przydarzyć nam się wiele niespodziewanych sytuacji – niektóre z nich mogą pociągać za sobą bardzo wysokie koszty. Aby temu zapobiec, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Kiedy kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to specjalna polisa ubezpieczeniowa, która została stworzona z myślą o osobach wyjeżdżających za granicę. Najczęściej kojarzymy ją z wycieczkami turystycznymi, ale przyda się nie tylko na zwiedzanie innych krajów.

Także polisa tego rodzaju sprawdzi się wtedy, gdy chcemy wybrać się za granicę, aby podjąć tam pracę, w celach biznesowych, aby odwiedzić bliskich.

Polisę warto wykupić przy samodzielnej organizacji wyjazdu, ale też wtedy, gdy planujemy kupić wycieczkę z biura podróży. Biura wprawdzie ubezpieczają swoich klientów, ale nie zawsze są to polisy zapewniające tak szeroką ochronę jak te indywidualne.

Jaką ochronę oferuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczyciele oferują różne warianty polis turystycznych, które można dopasować także indywidualnie do swoich potrzeb.

Przede wszystkim polisa tego rodzaju chroni swojego właściciela przed kosztami związanym z nagłym zachorowaniem oraz z urazami. Gdy osoba ubezpieczona podczas podróży straci życie, wtedy ubezpieczyciel pokryje koszty sprowadzenia jej ciała do kraju.

Girona

Polisa może zaoferować też taką ochronę jak:

@odszkodowanie przy odwołanych lotach, wycieczkach
@odszkodowanie za zagubiony albo zniszczony bagaż
@dodatkowa ochrona przy uprawianiu sportów ekstremalnych
@ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej
@usługi concierge

Zatem wtedy, gdy podczas wycieczki podróżujący posiada polisę turystyczną, może uzyskać odszkodowania w szeregu różnych przypadków, a także inne wsparcie ze strony ubezpieczyciela.

Aby uzyskać pełną ochronę, warto zapoznać się dokładnie z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w tym w szczególności z wysokością odszkodowani, zakresem ochrony i wykluczeniami, czyli sytuacjami, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?
Aktualnie polisę na podróże można wykupić w biurze ubezpieczyciela, u agenta ubezpieczeniowego oferującego różne polisy, a także przez internet – bez wychodzenia z domu.

Więcej ciekawych porad oraz inspirujących informacji o podróżach prezentuje blogu podróżniczym http://www.studioprzygody.pl/.

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież