Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w sklepach samoobsługowych. Wartość towaru, która łącznie padła ich łupem, wynosi blisko 6 tys. zł. Obaj usłyszeli już w komisariacie I w Częstochowie zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Jak ustalili policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiego komisariatu I, od początku września w kilku sklepach samoobsługowych na terenie Częstochowy oraz w jednym w Kłomnicach doszło do licznych kradzieży. Łupem złodziei padł głównie drogi alkohol, ale też artykuły kosmetyczne oraz kilka sztuk klawiatur bezprzewodowych. Łączna wartość skradzionego towaru została oszacowana na blisko 6 tys. zł.

Kryminalni z „jedynki” ustalili, że zamieszani w kradzieże mogą być 26 i 29-latek z Częstochowy. Wczoraj policjanci zatrzymali ich, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Obaj mężczyźni to recydywiści, wcześniej odbywali już bowiem karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator i sąd. Śledczy analizują szczegóły sprawy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.