Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik podziękował mieszkańcom Częstochowy, którzy pomogli uratować życie dwojga dzieci i ich ojca. Mężczyźni w ostatniej chwili wyważyli drzwi do mieszkania i wynieśli poszkodowanych z pożaru. Komendant częstochowskiej jednostki pochwalił wzorową, godną naśladowania postawę zaproszonych do swojego gabinetu gości.

Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik spotkał się dzisiaj z panem Dawidem i Zbigniewem, którzy wykazali się ogromną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy innym. W spotkaniu uczestniczyła też pani Komendant Komisariatu I w Częstochowie podinspektor Mariola Biskup oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarz Jacek Zieliński.

Mieszkańcy Częstochowy 29 sierpnia 2018 roku zauważyli, że w jednym z bloków, z okien mieszkania na ostatnim piętrze, wydobywają się płomienie. Natychmiast wezwali pomoc, a sami pobiegli na górę. Nikt jednak nie otwierał drzwi, dlatego postanowili nie czekać dłużej, wyważyli je i weszli do środka. W zadymionych pomieszczeniach odnaleźli dwoje dzieci w wieku 3 lat i niespełna roku. Jedno z nich schowało się na łóżku pod kołdrą. W mieszkaniu przebywał też ich 24-letni ojciec, z którym kontakt był jednak utrudniony. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja, karetka oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do pożaru mogło dojść przez pozostawienie na włączonej kuchence gazowej garnka. Na szczęście pomoc przyszła na czas i nikomu nic się nie stało.

Podczas spotkania szef częstochowskiego garnizonu wręczył panu Dawidowi i Zbigniewowi pisemne podziękowania, statuetki oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Mł. insp. Dariusz Atłasik wyraził uznanie dla odwagi swoich gości oraz nadzieję, że taka postawa będzie dla wszystkich wzorem do naśladowania.

 

  • Spotkanie wyróżnionych mieszkańców z komendantem.
  • Spotkanie wyróżnionych mieszkańców z komendantem.
  • Spotkanie wyróżnionych mieszkańców z komendantem.
  • Spotkanie wyróżnionych mieszkańców z komendantem.
  • Spotkanie wyróżnionych mieszkańców z komendantem.
  • Spotkanie wyróżnionych mieszkańców z komendantem.

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież