Wczoraj w Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Częstochowie otrzymał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Jego zastępcy awansowali natomiast na wyższe stopnie służbowe.

Po mszy świętej, która odbyła się w samo południe w Kościele pw. Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej, wszyscy zaproszeni goście, z Kompanią Honorową i pocztami sztandarowymi na czele, przeszli przy akompaniamencie Orkiestry KWP w Katowicach na plac przy Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Dowódca uroczystości złożył tam meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinspektorowi Krzysztofowi Justyńskiemu, który przeprowadził przegląd pododdziałów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: parlamentarzyści i europarlamentarzyści, Pierwszy Wicewojewoda Ślaski Jan Chrząszcz, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, Komendanci Wojewódzcy Policji z Kielc i Opola, Komendant Szkoły Policji z Katowic, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych - zarówno z kraju jak i zza granicy. Czeską policję reprezentował Dyrektor Dyrekcji Policji Województwa Morawsko - Śląskiego w Ostrawie plk. Mgr. Tomáš Kužel, natomiast niemiecką - komisarz do spraw stosunków polsko-niemieckich Ulf Buschmann. W uroczystości udział wzięli również komendanci miejscy i powiatowi oraz kadra kierownicza śląskiego garnizonu policji.

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie Medali za Długoletnią Służbę, przyznawanych przez Prezydenta RP oraz aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne, które wręczyli Pierwszy Wicewojewoda Ślaski Jan Chrząszcz i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński. Podczas uroczystości Generał Justyński wręczył panu Tomaszowi Męcik-Kronenbergowi Medal za Zasługi dla Policji przyznany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

W trakcie obchodów mł. insp. Dariusz Atłasik otrzymał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. W związku z przypadającym wczoraj Świętem Policji I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Dariusz Kiedrzyn i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Mariusz Strzelecki otrzymali akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

W trakcie apelu odczytane zostały adresy okolicznościowe od nieobecnych na uroczystości: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego i Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Pełna relacja z uroczystości.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.