W sobotę, 28 lipca odbędzie się II część z cyklu teatralno rekonstrukcyjnego ,,Wymarsz na Grunwald". Początek o godz. 14.00 w Parku Staszica.

Wydarzenie wpisuje się w program miejskich uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Podczas turnieju w szrankach staną zawodnicy z klubu KS Rycerz - wielokrotni medaliści reprezentujący Polskę na mistrzostwach świata w walkach rycerskich.
W postacie historyczne znanych rycerzy wcielą się aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza - Maciej Półtorak oraz Adam Hutyra.
Który z rycerzy okaże się najlepszy i obejmie dowództwo nad jedną z chorągwi podczas znamienitej bitwy pod Grunwaldem? O tym najlepiej przekonać się oglądając ich zmagania na własne oczy!
Organizatorem i reżyserem wydarzenia jest Konrad Chęciński. Impreza jest finansowana przez Wydział Kultury UM Częstochowa jako część programu uroczystości uświetniających obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Turniej rozpocznie się Parku Staszica w pobliżu altany, 28 lipca, o godz. 14.00.

Informacje o wszystkich wydarzeniach związanych ze ,,stuleciem Niepodległej" można naleźć na stronie: http://100.czestochowa.pl/


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.